به گزارش افکارنیوز، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور عصر امروز سه‌شنبه در جریان اولین روز از سفر استانی خود به هرمزگان در دیدار فعالان صنعت فولاد و توسعه دریامحور هرمزگان، گفت: خوشحالم که در جمع صنعت‌گران هستم. از وزیر راه و معدن به خاطر طرح‌ها و برنامه‌هایی که در این نشست ارائه دادند، تشکر می‌کنم.

وی افزود: خداوند نعمت بزرگی به ما داده و با اسلامش به ما لطف کرده است.

*نیازمند وحدت بیشتر از گذشته هستیم

روحانی خاطرنشان کرد: ۲ هزار کیلومتر ساحل دروازه ورود به آب‌های آزاد داریم که خیلی از کشورها آرزوی آن را دارند و حاضرند به خاطر داشتن یک کیلومتر ساحل، منابع بزرگی از کشورشان را بدهند.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه ما نیازمند وحدت بیشتر از گذشته هستیم، تصریح کرد: آنهایی که سر چیزهای جزیی مرتب شکاف درست می‌کنند نمی‌دانند ما چه بار سنگینی بر دوش داریم.

*اقتصاد ما باید درون‌زا و برون‌نگر باشد که این کار بر دوش صنعت‌گران است

وی با بیان اینکه چرا با این همه نعمت در کشور فقر و بیکاری داریم، اظهار داشت: در دولت یازدهم ان شاالله برای فاز ۴ بندر شهید رجایی تصمیم می‌گیریم و فاز ۲ را تکمیل می‌کنیم.

روحانی تاکید کرد: اقتصاد ما باید درون‌زا و برون‌نگر باشد و این بر دوش صنعت‌گران است. در همه زمینه‌های اقتصاد، دولت برای یک اقتصاد درون‌زا قدم می گذارد.

*در اقتصاد مقاومتی بر دیپلماسی با کشورهای همسایه و منطقه تاکید شده است

رئیس‌جمهور گفت: در اقتصاد مقاومتی بر دیپلماسی به خصوص با کشورهای همسایه و منطقه تاکید شده است. ما در برون‌نگری اقتصاد مقاومتی قدم‌هایی برداشته‌ایم.

وی با اشاره به اینکه قدم اول در مذاکره با ۶ قدرت بزرگ برداشته شده است، خاطرنشان کرد: ما در مذاکرات از طرف مقابل اراده لازم را دیده‌ایم، همان‌گونه که ما اراده از خود نشان دادیم و آنها هم اراده نشان دادند و ان شاالله قدم نهایی برداشته می‌شود.

روحانی تصریح کرد: باید فضا را باز کنیم تا اقتصاد مقاومتی را در بخش برون‌نگر اجرا و پیاده کنیم.

وی با تاکید بر اینکه امنیت و آرامش در کشور وجود دارد و ادامه خواهد داشت، گفتد: شاهد ثبات در همه بخشها هستیم و این ثبات را ادامه خواهیم داد.