«عادل الجبیر»،‌ وزیر خارجه عربستان سعودی امروز(پنجشنبه) در نشست سازمان همکاری اسلامی در جده اعلام کرد که عربستان خواستار ایجاد روابط بهتر با ایران شد، اما ایران به این درخواست اعتنایی نکرده است.

وزیر خارجه عربستان در ادامه مدعی شد که حمله به هیات دیپماتیک و سفارت خانه عربستان بخشی از سیاست های خصمانه ایران است که منجر به ایجاد فتنه های مذهبی و طایفه ای در منطقه می شود.

عادل الجبیر از اعضای سازمان همکاری اسلامی خواست تا اتخاذ مواضع تازه علیه ایران به دلیل حمله به سفارت سعودی در تهران و کنسولگری آن در مشهد شد.

به گزارش روزنامه سعودی «عکاظ»،‌ الجبیر در ادامه اظهارات امروز خود در نشست فوق العاده وزرای خارجه سازمان همکاری اسلامی که در جده برگزار شده است، افزود: حمله به سفارت عربستان در تهران جزئی از سلسله تجاوزات مستمری است که هیات های دیپلماتیک در ایران از 35 سال گذشته همواره مورد حمله قرار می گیرند، بدون اینکه ایران برای توقف آن تلاشی بکند.

وی گفت: عربستان بر برقراری ارتباط بهتر با ایران بر اساس اصول حسن همجواری و احترام متبادل و عدم دخالت در امور کشورهای منطقه تاکید کرد، اما هیچ گونه پاسخی از سوی دولت ایران به جزء حرف های متناقض دریافت نشد.