به گزارش افکارنیوز،

منصور حقیقت‌پور نماینده مردم اردبیل، سرعین و نمین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به درخواست سه عضو جمهوری‌خواه کنگره آمریکا برای سفر به ایران، گفت: هیچ‌گاه اجازه دخالت آمریکایی‌ها در انتخابات را نخواهیم داد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه درخواست ویزا برای سفر به ایران در آستانه انتخابات از سوی جمهوری‌خواهانی که مخالف توافق هسته‌ای با ایران بودند مشکوک است، تصریح کرد: وزارت امورخارجه پاسخی دندان‌شکن به این نمایندگان کنگره آمریکا بدهد.

وی ادامه داد: مگر آمریکایی‌ها اجازه بازدید از زندان گوانتانامو را تاکنون به کسی داده‌اند که امروز قصد دارند با آمدن به ایران با زندانیان ملاقات داشته باشند.

عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس با تاکید براینکه اگر این موضوع در کمیسیون امنیت ملی نیز مطرح شود قطعا اعضا این کمیسیون مخالفت خود را با انجام این سفر اعلام خواهند کرد، افزود: کمیسیون امنیت ملی نیز مخالف اینگونه سفرها است و خواستار اقدامات مناسب از سوی دستگاه دیپلماسی کشور است.

حقیقت‌پور با اشاره به اهداف سفر سه عضو جمهوری‌خواه کنگره آمریکا به کشورمان، تصریح کرد: این سه عضو کنگره آمریکا اهدافی را اعلام کرده‌اند که نشان از ادامه شیطنت‌های آمریکایی‌ها در قبال جمهوری اسلامی ایران دارد که نباید در آستانه انتخابات اجازه ورود این افراد به کشور داده شود.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید براینکه انتخابات در ایران کاملا دمکراتیک برگزار می‌شود، افزود: انتخابات در ایران حتی دموکراتیک‌تر از آمریکا برگزار می شود.

لی زلدین  نماینده نیویورک، "مایکل پمپئو" نماینده کانزاس و "فرانک لوبی یندو" نماینده ایالت نیوجرسی در مجلس نمایندگان آمریکا که هر سه جمهوری‌خواه  هستند، اعلام کردند برای سفر به ایران درخواست ویزا کرده اند.آنها هدف از سفر خود به ایران  را دیدار با رهبری و مسئولان عالی رتبه ایران- بازدید از پارچین و سایت‌های هسته‌ای اراک و فردو- دریافت توضیحاتی درباره آزمایش‌های موشکی اخیر بالستیک ایران- دیدار با زندانیان آمریکایی در ایران- دریافت توضیحاتی از مقامات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درباره بازداشت کوتاه ملوانان آمریکایی در ایران اعلام کرده‌اند.