به گزارش افکارنیوز،

حجت‌الاسلام سیدمهدی موسوی‌نژاد نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات سخنگوی دولت مبنی بر اینکه حذف یارانه 24 میلیون نفر با مصوبه مجلس است و دولت نقشی ندارد، گفت: دولت بارها اعلام کرده که ما قادر به پرداخت یارانه نقدی نیستیم و نمی‌توانیم این وضعیت را ادامه دهیم و پرداخت یارانه مشکل جدی برای دولت ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: مسئولان دولتی هم در مصاحبه‌های عمومی خود و هم در جلسات کمیسیون اعلام کردند که موضوع یارانه‌ها مشکل جدی برای دولت ایجاد کرده و ما باید یا پرداخت آن را محدود کنیم و یا اینکه پرداخت یارانه را قطع کنیم و حتی معتقد به حذف کامل یارانه‌ها هستم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس بابیان اینکه مجلس با حذف یارانه اقشار آسیب‌پذیر مخالف است، اظهار داشت: علی‌رغم اینکه ما شاهد افزایش قیمت حامل‌های انرژی هستیم، میزان یارانه‌ها افزایش نیافته و چگونه است که با وجود این افزایش قیمت‌ها، بازهم دولت می‌گوید امکان پرداخت یارانه‌ها وجود ندارد.

موسوی‌نژاد خاطرنشان کرد: نمایندگان با حذف یارانه افراد متمول موافقند، اما درآمد حاصل از قطع یارانه این افراد، باید صرف افزایش یارانه افراد نیازمند و آسیب‌پذیر و همچنین حمایت از تولید شود، بخش تولید هیچ حمایتی نشده و هیچ‌گاه دیده نشده که از محل هدفمندی یارانه‌ها به بخش تولید کمکی صورت گیرد.

وی افزود: دولت در بحث هدفمندی یارانه‌ها، یکی به نعل می‌زند و یکی به میخ که این رفتار قابل‌پذیرش نیست. دولت باید این مسئله را بپذیرد که تصمیمات منطقی را در کشور اجرایی کند؛ این بی‌معناست که گفته شود به خاطر انتخابات آتی ریاست جمهوری، این‌گونه مواضع اتخاذ شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس، در پایان گفت: تناقض‌گویی در رفتار و گفتار مسئولان دولتی در بحث هدفمندی یارانه‌ها، بیانگر این مسئله است که دولت خود برنامه مدونی در بحث اقتصاد و موضوع هدفمندی یارانه‌ها ندارد و واقعاً هدفمندی یارانه‌ها به حال خود رها شده است.