گروه سیاسی-مهرداد لاهوتی نماینده لنگرود در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار افکارنیوز با اشاره به دفن هزار و 700 تن سیب زمینی در آذر ماه سال گذشته و فاسد شدن 20 میلیارد تومان پرتقال در فروردین امسال گفت: این اقدامات نشان از بی تدبیری مسئولان است و قطعا مجلس در قبال حیف و میل بیت المال سکوت نخواهد کرد.

وی با بیان اینکه دفن هزار و 700 تن سیب زمینی یک اشتباه بود، گفت: مسئولان می توانستند با مدیریت صحیح جلوی تکرار اشتباه را در فاسد شدن پرتقالها بگیرند.

منتخب مجلس دهم با بیان اینکه یکی از الویت های کاری این مجلس حمایت از محصولات کشاورزی خواهد بود، افزود: قطعا ما در مجلس دهم جلوی این بی تدبیریها و ضعف مدیریت ها را خواهیم گرفت و اجازه نمی دهیم محصولات کشاورزی حیف و میل شوند.

لاهوتی با بیان اینکه نباید سرمایه مملکت به راحتی از بین برود، گفت: بر اساس اخبار منتشر شده حدود 10 هزار تن پرتقال فاسد شدن که حداقل 20 میلیارد تومان قیمت تقریبی آنهاست.

وی افزود: کمیسیون کشاورزی مجلس باید پیگیر مساله پرتقالهای فاسد باشد. البته اگر در زمان دفن سیب زمینی اقدامات لازم انجام می شد امروز شاهد این اتفاق نبودیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس اضافه کرد: مسئولین باید پاسخگوی این ضرر و زیان باشند و اگر توانایی مدیریت ندارند، کار را به افراد لایق بسپارند.

لاهوتی اضافه کرد: بجای فاسد کردن و دور ریختن میوه ها، نی توان با عرضه آن به بازار از افرایش قیمت ها جلوگیری کرد و با سیاست درست از آن برای تنظیم بازار استفاده کرد.

وی گفت: قطعا مجلس دهم حساسیت لازم را در این زمینه خواهد داشت و از اینگونه اقدامات ضرر رسان به منافع ملی جلوگیری خواهد کرد.

در پی فاسد شدن پرتقال های ذخیره شده، صبح دوشنبه سی ام فروردین با تفکیک پرتقال های سالم از فاسد شده توسط عمده فروشان میدان مرکزی میوه تره‌بار تهران ، پرتقال های سالم روانه بازار شد.

در آذر سال گذشته نیز مسئولان  تعاون روستایی استان فارس برای تنظیم بازار  سیب‌زمینی، اقدام به دفن و امحا بیش از هزار و 700 تن از این محصول کردند.