به گزارش افکارنیوز،

 عبدالرضا رحمانی فضلی در بیست و نهمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان در مشهد بیان داشت: موضوع اقتصاد مقاومتی صرفاً اقتصاد نیست بلکه ابعاد امنیتی سیاسی و اجتماعی آن باید مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: ما نگران تهدیدها نیستیم زیرا قدرت مقابله و استقامتمان به گونه‌ای است که دشمنان تصور نمی‌کنند اما در داخل ضعف‌هایی داریم که اگر جبران نشود می‌تواند زمینه‌ساز توطئه دشمنان شود.

وزیر کشور با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری و توجه ایشان به 2 محور مهم آسیب‌های اجتماعی و اقتصاد مقاومتی در کنار انسجام و وحدت و لزوم توجه به اقتصاد مقاومتی تاکید کرد.

رحمانی فضلی با تاکید بر توجه به اقتصاد مقاومتی به عنوان یک محور دفاعی در برابر تهدیدها گفت: باید وضعیت کشورهای همسایه را بررسی کرد.

وی تصریح کرد: همه کشورهای استکباری به دنبال این هستند که در ایران اتفاقی رخ دهد.

وزیر کشور با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته در غرب کشور اظهارداشت: ما نگران تهدیدها نیستیم، ما پای انقلابمان ایستاده‌ایم اما به این معنی نیست که مسائل را جدی نگیریم.

رحمانی فضلی ابراز داشت: مردمی بودن لازمه اقتصاد مقاومتی است.

وی با تاکید بر ورود مردم در بحث اقتصاد مقاومتی افزود: در هیچ عرصه‌ای بدون ورود مردم پیشرفت حاصل نمی‌شود لذا باید مردم در بحث اقتصاد مقاومتی وارد شوند.

وزیر کشور با اشاره به فعالیتهای اقتصادی صورت گرفته استان و برنامه‌ریزی دقیق و ترسیم طرح مفید اقتصادی، افزود: باید روش‌های تجهیز نیروی مردم و منابع اعم از تکنولوژی علمی و مالی به روز باشد.

رحمانی فضلی تصریح کرد: باید در خراسان برنامه‌ای منسجم جهت اجرای اقتصاد مقاومتی داشته باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به توانمندی‌های استانداران در شناخت استان و منابع استان اظهارداشت: آمادگی کامل جهت مدیریت هدفمندی یارانه‌ها در استان‌ها را داریم.

وزیر کشور تاکید کرد: باید بر روی سایر روش‌های تامین مالی برنامه‌ریزی کرد و یک راه آن استفاده از مشاوران برجسته و دارای تجربه مفید و علاقمند به مسائل می‌باشد.

رحمانی فضلی در ادامه بر لزوم نوآوری در تولید تاکید و لازمه آن را ورود مردم و به ویژه جوانان عنوان کرد.

وی ابراز کرد: باید ظرفیت مردم را در چرخه تولید جدی گرفت و این موضوع نیاز به مطالعات اساسی دارد.

وزیر کشور در ادامه با تاکید بر گفتمان‌سازی در مدارس و دانشگاه‌ها اظهارداشت: تمام مراکز باید در رابطه با گفتمان‌سازی برنامه داشته باشند چرا که قرار است همه وارد این عرصه شوند.

رحمانی فضلی با بیان اینکه برنامه‌های کوتاه‌مدت تغییری در اقتصاد کشور به وجود نمی‌آورد بر لزوم توجه به ابتکار و نوآوری در زمینه‌های پیشرفت و رسیدن به اقتصاد مقاومتی تاکید کرد.

وی در ادامه با اشاره به توافقات صورت گرفته با افغانستان از جمله تغییر کشت تریاک اظهارداشت: مقرر شده است طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته با ورود به افغانستان نسبت به تغییر کشت این محصول وارد شویم و این زمینه خوبی جهت فعالیت خراسان رضوی است.

وزیر کشور خطاب به استاندار بیان کرد: از استان خراسان رضوی انتظار می‌رود طرح مناسب جهت این مهم با حضور تمام اقتصاددانان استان داشته باشد.