گروه سیاسی- حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکز حزب موتلفه اسلامی در گفت و گو با افکارنیوز با اشاره به تغییر سه وزیر آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی و ورزش و جوانان اظهار داشت: تغییرات دولت در کابینه انتخاباتی بوده است و  وزرایی که استعفا دادند مشکلات بسیار زیادی  با افکار عمومی و جامعه و علما و مردم داشتند .

وی همچنین با اشاره به فساد اخیر در دولت بیان داشت: مشکلات اقتصادی و فساد اخیر در صندوق ذخیره فرهنگیان باعث ضربه به دولت شد و به همین دلیل دولت که نمی خواهد در انتخابات آینده با مشکل مواجه شود دست به تغییراتی زد.

ترقی بیان داشت: متاسفانه وزیر ورزش و جوانان نیز نتواسته بود در بخش جوانان این قشر عظیم در کشور را جذب کند و مشکلات فراوانی در این حوزه وجود دارد.

وی ادامه داد: دولت به وزرایی پیشنهاد داده که مدیریت وزارتخانه ها را قبول کنند که در گذشته به صحن مجلس آمده بودند و از نمایندگان رای اعتماد کسب نکردند. دلیل ان هم نه تنها سیاسی که به دلیل ناکارآمدی آنها بوده است.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: افرادی که به عنوان وزرای جدید به مجلس پیشنهاد شده اند افرادی هستند که در انتخابات آینده از سوی دولت مسئولیت خواهند داشت و فشار اصلاح طلبان به دولت برای تغییرات وارد کردند نشان می دهد هدف این تغییرات کاملا انتخاباتی است.

وی افزود: هدف دیگر دولت از تغییرات ایجاد فضای دو قطبی فرهنگی به جای دو قطبی سیاسی است و می خواهد مطالبه اصلی مردم که مطالبات اقتصادی است را به سمت فرهنگی ببرد .