به گزارش افکارنیوز،

 در ابتدای جلسه علنی نوبت بعدازظهر مجلس، مصطفی کواکبیان طی تذکری اظهار کرد:‌ در یکی از کمیسیون ها فایل صوتی به رسانه ها کشانده شده و بر خلاف منافع ملی و برخلاف اخلاق است. آقای ظریف درباره ایسا گفتند اشتباه کردند که به قول کری که گفته بود نمی گذارد کنگره تایید کند، اعتماد کردند اما بیرون طوری جلوه دادند که گویا وزیر گفته اند کل برجام را اشتباه کردم. این واقعا تحریف است.

مدیرمسئول روزنامه مردم سالاری اظهار کرد: من خودم در جلسه بودم. اتفاقا سه بار تاکید کردند که این مباحث مربوط به کمیسیون است، حتی من به مزاح گفتم که تیتر یک مردم سالاری نشود که همه خندیدند. قرار نبود این مسائل به بیرون کشانده شود

در این زمان صدای خنده رئیس مجلس به گوش رسید و لاریجانی به شوخی گفت: تقصیر خودت بوده که تو نگفتی و دیگران استفاده کردند.

کواکبیان اینطور ادامه داد: این باعث می شود دیگر هیچ وزیری نیاید با اعضای کمیسیونش موضوعات محرمانه را مطرح کند. من خواهشم این است که حداقل پیگیری کنید چه کسی فایل را به بیرون کشانده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در پایان سخنش به انتشار منتشور حقوق شهروندی اشاره کرد و گفت: ضمن تشکر از رئیس جمهور،‌ خواهشم از دولت این است که منشور حقوق شهروندی را به صورت لایحه به مجلس بیاورند تا حالت قانونی پیدا کند. که ما بتوانیم در مباحث از این منشور استفاده کنیم و نگویند فقط جنبه تبلیغاتی داشته است.

در پایان کریمی قدوسی بر اساس اصل 79 خواستار شد که به سخنان کواکبیان پاسخ دهد اما لاریجانی به درخواست او توجهی نکرد.