به گزارش افکارنیوز،

وب سایت بیزینس اینسایدر در گزارشی با عنوان "چه اتفاقای در سال 2017 خواهد افتاد؟" در بخش مربوط به ایران به توافق هسته ای ایران اشاره کرد و نوشت: هرچند که کمپین تبلیغاتی ترامپ پر از شعار های ضد توافق هسته ای ایران بود، اما به نظر نمی رسد که او در روز های اول ورود خود به کاخ سفید، توافق برجام را پاره کند.

 

 

بیزینس اینسایدر افزود: در حقیقت باید گفت، توافق هسته ای دو طرفه بود و ترامپ نمی تواند به راحتی آن را متوقف کند. بسیاری از کشورهای دنیا خواهان ادامه یافتن این توافق و ادامه یافتن تجارت های خود با تهران هستند.

 

 

این وب سایت تحلیلی افزود: ترامپ برجام را پاره نخواهد اما در عوض برای مغلوب ساختن ایران، یک محیط سمی در رابطه با سرمایه گذاری در ایران ایجاد خواهد کرد و از قدرت نرم برای منصرف کردن شرکت ها و متحدان آمریکا از سرمایه گذاری در ایران، استفاده خواهد کرد.

 

 

بیزینس اینسایدر افزود: آخرین مدارک و گزارش های سازمان ملل در مورد برنامه هسته ای ایران نیز نشان از همکاری خوب ایران با آژانس بوده است. به هر حال انتخاب شگفت آور ترامپ به عنوان رئیس جمهور ترامپ هم می تواند به عنوان نقطه عطفی در توافق هسته ای با ایران باشد و موجب توافقات بیشتر با ایران شود و آنها نیز دسترسی آسان تری به بازارهای غربی داشته باشند.