به گزارش افکارنیوز،

 پنجاه و نهمین جلسه علنی مجلس شورای اسلامی با بمباران پیشنهادات به لایحه برنامه ششم توسعه آغاز شد.

فیلسوف بهارستان امروز هم زنگ آغاز مجلس را به صدا درآورد و در ادامه دوازدهمین جلسه بررسی لایحه برنامه ششم کلید خورد.

یک دست پیشنهاد و یک دست حذف ماده؛ نمایندگان از این سو به سویی دیگر با برگه‌ای در دست حرکت می‌کنند، یا از صندلی خود بلند شده و در واکنش به تصویب ماده‌ای بلند فریاد 4-4 یا 2-2 سر می‌دهند.

اگرچه بررسی لایحه برنامه ششم این روزها با روند کندی در مجلس پیش می‌رود اما این مسئله تاکنون باعث نشده تا فیلسوف بهارستان که این روزها تمام وقت خود را برای بررسی لایحه در مجلس همچون سایر نمایندگان سپری می‌کند، پیشنهادی را نادیده بگیرد.

با این حال حواشی مجلس از جایی داغ شد که تریبون پروفسور روشن شد.

کواکبیان که در جریان بررسی یکی از مواد لایحه برنامه ششم تقاضای اخطار داشت گفت: نباید دبیرخانه ستاد مناطق آزاد را دگرگون کنیم.

وی در ادامه از لاریجانی ملتمسانه درخواستی کرد و به طنز بیان داشت: آقای لاریجانی خواهش می‌کنم یکبار هم برای رضای خدا هم که شده اخطار بنده را وارد بدانید. خیلی ممنون...

لاریجانی هم که پیش‌تر سرشوخی را با کواکبیان باز کرده و وی را پرفسور نامیده بود، در پاسخ به این نماینده با خنده گفت: با قسم و آیه نمی‌شود اخطار شما را وارد بدانیم... البته این مسئله باعث شد تا سایر نمایندگان هم به شوخی لاریجانی با کواکبیان بخندند.

اما این پایان حواشی جلسه نوبت صبح مجلس نبود، در ادامه بازار تبریکات کریسمس در مجلس داغ شد.

 

لاریجانی که صبح امروز میلاد حضر مسیح (ع) را تبریک گفته بود در جریان مذاکرات صحن با تبریک عجیب یک نماینده در قبال سال نو میلادی قرار گرفت.

قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه که به نوعی آقای تریبون مجلس است و از هر فرصتی برای بیان دغدغه‌های مردمی در صحن استفاده می‌کند، این بار هم در جریان بررسی لایحه برنامه ششم تریبونش روشن شد و ابتدا سال جدید میلادی 2017 را به مسیحیان و به نمایندگان اقلیت مجلس تبریک گفت.

 

وی که در ادامه سعی داشت با اصرار لاریجانی را متوجه اظهارات خود کند، گفت: نباید در برنامه لایحه، قانون دائم تصویب کنیم.

وی در ادامه سرشوخی را با لاریجانی باز کرد و گفت: آقای لاریجانی برخی از مواد در لایحه به صورت دائمی نوشته شده است. به عشق مسیح! سعی کنید میلاد قانون رعایت شود.

البته این موارد پایان حواشی صحن علنی امروز نبود، غیبت محمدرضا عارف، رئیس فراکسیون امید مجلس هم می‌توانست حواشی صحن علنی امروز را تکمیل کند چرا که وی تاکنون با وجود آغاز به کار مجلس دهم به ندرت از صندلی خود بلند می‌شود تا اینکه غیبتی برای آن در صحن ثبت شود.