به گزارش افکارنیوز،

مجتبی ثابتی یک فعال دانشجویی ضمن اشاره به اخباری مبنی بر تهدید روستائیان برای کسب آرای آنان به‌نفع روحانی از سوی دهداران و بخشداران، بیان داشت: اخیراً در برخی از نقاط روستایی کشور با عملی مواجه می‌شویم که در طول تاریخ ایران و انقلاب از حیث تحجر و خیانت بی‌بدیل و بی‌نظیر بوده است.

وی ادامه داد: حرف و حدیث‌ها و اسنادی منتشر می‌شود که برخی دهیاران به شکل‌های مختلف با وعده و تهدید پیگیر خرید آرا هستند، از جمله اینکه به روستائیان می‌گویند اگر به روحانی رأی ندهید، یارانه شما قطع می‌شود، چون رئیس‌جمهور ایران 8 ساله است.

این فعال دانشجویی خاطرنشان کرد: لذا به عنوان یک شهروند و فعال دانشجویی انتظار داریم مراجع قضایی و عناصر نظارتی بررسی‌های دقیقی در این موضوع انجام دهند زیرا آرای ملت حق‌الناس است و نباید از بزرگواری، معصومیت و ولایی بودن روستائیان سوءاستفاده شود.

ثابتی با تأکید بر اینکه رسیدگی به تهدید روستائیان برای جلب آرای آنان به‌نفع روحانی یک صیانت بزرگ در راستای مردم‌سالاری دینی است، اظهار داشت: به‌نوبه خودم از رئیس دستگاه قضا و دادستان کل کشور درخواست جدی داریم به این مسئله ورود پیدا کنند و اگر چنین اقداماتی صحت دارد، قاطعانه با آن برخورد شود.

وی اضافه کرد: در موضوعی دیگر برخی از اساتید دانشگاه‌ها در نقاط مختلف ایران، با وعده نمره دانشجویان را مجاب می‌کنند به نفع حسن روحانی رأی دهند و حتی در کانال‌های فضای مجازی که مربوط به مباحث درسی و علمی است، تبلیغ روحانی را می‌کنند. به نظر این نوع روش کسب رأی نه در شأن مردم و نه در شأن هیچ دولتی است.

این فعال دانشجویی با تأکید بر اینکه نباید آرای سالم روستائیان تحت‌الشعاع امیال خجالت‌آور سیاسی قرار گیرد، بیان داشت: اگر این دولت بخواهد به این سبک رأی‌آوری کند، باید با وی برخورد شود و به نظر می‌رسد که آیت‌الله آملی لاریجانی و حجت‌الاسلام منتظری باید در این باره ورود و وزارت کشور در این زمینه پاسخگو باشد.