به گزارش افکارنیوز،
 علی‌اکبر ولایتی عضو هیئت ویژه نظارت بر برجام با اشاره به اقدام اخیر سنای آمریکا در وضع مجدد تحریم‌ها بر علیه کشورمان اظهار داشت:‌ این اقدام هم بر خلاف روح و هم جسم برجام است و قطعا هیئت نظارت بر برجام این مسئله را بررسی و پاسخ مناسبی به اعمال تحریم‌های آمریکا خواهد داد.
 
 
وی افزود: این تحریم آمریکایی‌ها در مقابل اقتصاد مقاومتی کارایی نخواهد داشت چراکه یکی از ویژگی‌های اقتصاد مقاومتی آسیب ناپذیر بودن در مقابل تهدیدات است، طی سال‌های اخیر کمبودها برطرف شده و کشور به سمت خودکفایی رفته است و بدون تردید این اقدام تأثیری اساسی در اقتصاد کشور نخواهد داشت. 
 
ولایتی با بیان اینکه تحریم مجدد کشورمان توسط آمریکا برای جبران شکست‌های آنها در منطقه است، تصریح کرد: این اولین باری نیست که آمریکایی‌ها ما را تحریم می‌کنند، آنها هر چند وقت یک بار از این گونه اقدامات در جهت جلب رضایت صهیونیست‌ها و مرتجعین منطقه انجام می‌دهند، آمریکا با شکست‌های متوالی که در کشورهای عراق و سوریه خورده است سعی می‌کند با اعمال تحریم بر این شکست‌ها سرپوش بگذارد. 
 
وی با اشاره به نفوذ ایران در منطقه اظهار داشت: این تحریم آمریکایی‌ها کم اثر و بلااثر است، تحریم اقتصادی برای ما تبدیل به یک فرصت شد و آمریکایی ها با اعمال این تحریم‌ها می‌خواهند جلوی نفوذ ایران در منطقه را بگیرند اما نفوذ ایران به عنوان قدرت بزرگ منطقه‌ای هر روز بیشتر می شود و بسیاری از کشورها ایران را دوست واقعی خود می‌دانند. 
 
ولایتی در ادامه تصریح کرد: کشورهای منطقه می‌دانند که ایران هیچ گونه قصد دخالتی در امور داخلی آنها ندارد و در شرایط سخت به دوستان خود در منطقه کمک می‌کند، همه ما از این اتحاد حلقه مقاومت که از ایران آغاز و از عراق می‌گذرد و به سوریه و لبنان ختم می‌شود، سود می‌بریم. 
 
وی با بیان اینکه پیروزی‌های اخیر نیروهای مردمی و ارتش عراق و سوریه یک اقدام بزرگ در منطقه بود، گفت: کشورهای منطقه‌ با یکدیگر بر سر مشترکات متحد هستند و آخرین پیروزی نیز که پیروزی بسیار بزرگی بود، رسیدن نیروهای مردمی و ارتش عراق و سوریه در مرز دو کشور بود.