به گزارش افکارنیوز،

 ماجرای عکس یادگاری برخی از نمایندگان فراکسیون امید با «فدریکا موگرینی»، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که یکی از مهمانان مراسم تحلیف بود در شبکه‌های اجتماعی موج خبری همراه با تأسف و تأثر را برای عصاره فضایل ملت به همراه داشت.

نکته قابل توجه در این زمینه سکوت نمایندگان توئیتر باز اصلاح‌طلب است که دقیقا برای هر نوع جنجالی آماده هستند و به صدم ثانیه دست به کار شده و از غافله عقب نمی‌مانند اما همین افراد با وجود بمب خبری که دیروز پس از این حرکات ناشایست نمایندگان اصلاح‌طلب منفجر شد، سر در گریبان خود فرو برده و سکوت کرده‌اند.

محمدرضا عارف، رئیس فراکسیون امید و اتفاقا کسی که بایستی نسبت به انتقادات مردم در افتضاح به بار آمده در مراسم تحلیف پاسخگو باشد، یکی از کسانی است که روزه سکوت گرفته است. عارف از دو جهت بایستی به این انتقادات پاسخ دهد؛ اول به خاطر اینکه وی رئیس‌ شورای عالی سیاستگذاری اصلاحات است و لیست امید چه در مجلس دهم و چه در شورای شهر تهران دستپخت وی است و از سوی دیگر وی رئیس فراکسیون امید است و اصلاح‌طلبان را در خانه ملت مدیریت می‌کند.

سکوت تلخ عارف در حالی است که وی در خصوص ماجرای جنجالی شعر وزین و انتقادی که قبل از اقامه نماز عید فطر خوانده شد بلافاصله دست به توئیت شد و نوشت:‌« سپردن تریبون‌های رسمی و ارزشی نظام که باید وحدت آفرین باشند، به افراد وحدت شکن اوج بدسلیقگی است.»

حال باید از رئیس فراکسیون امید پرسید که بعد از دیدن عکس‌های سلفی حقارت با موگرینی چه حالی شده است و آیا سپردن جایگاه نمایندگی به چنین افرادی بدسلیقگی نیست و دنیا در مورد ایران پس از این ماجرا چه فکری می کند؟

نماینده دیگری که از توئیتربازهای به نام اصلاح‌طلب است، محمود صادقی است. وی ‌که در ماجرای تخریب قوه قضائیه ید طولایی دارد، آخرین توئیت خود را نیز در مراسم تحلیف در خصوص غیرقانونی بودن سخنرانی رئیس قوه قضائیه ثبت کرده است.

او همچنین در ماجرای مداحی قبل از نماز عید فطر در صفحه فیس‌بوک خود نوشت: «فضای نماز عید فطر و دیدار مسوولان نظام با رهبر انقلاب بسیار مثبت و امیدبخش بود. نفرت‌پراکنی مداح با فضای امروز هارمونی نداشت.»

صادقی با وجود اینکه در بسیاری از مسائل جنجالی و انحرافی در صف مقدم توئیت زنی است اما در ماجرای دیروز مجلس سکوت اختیار کرده است.

الیاس حضرتی نیز دیگر نماینده اصلاح‌طلب مجلس شورای اسلامی است. وی که مدیرمسئول روزنامه اعتماد نیزهست، چندی است که صفحه توئیترش محلی برای نقل اخبار و اطلاعاتی درباره کابینه دولت دوازدهم است. وی که سعی کرده بازوی رسانه‌ای اصلاح‌طلبان مجلس باشد، ‌اخبار هدایت شده‌ای را در این زمینه در توئیتر خود منتشر می‌کند اما در خصوص ماجرای عکس سلفی حقارت‌آمیز دیروز سکوت کرده و سعی کرده به این ترتیب از این ماجرا بگذرد.