به گزارش افکارنیوز،

محمدصالح جوکار عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی درباره استعفای سعد حریری نخست‌وزیر لبنان در عربستان اظهار داشت: امروز آمریکایی‌ها در سطح منطقه به بن‌بست سیاسی خورده‌اند و اقداماتی که هم‌پیمانان این کشور یعنی رژیم صهیونیستی و عربستان انجام می‌دهد نشان از این دارد که به آخر خط رسیده‌اند.

به اعتقاد وی در آینده‌ای نزدیک که داعش از سوریه و عراق خط می‌خورد عملا پروژه‌های مهم بی‌ثبات‌سازی در سطح منطقه به پایان می‌رسد و عربستان و آمریکا نفوذ خود را در منطقه عملاً از دست می‌دهند.

عضو کمیسیون امنیت ملی در مجلس نهم با بیان اینکه ایران علی‌رغم فائق آمدن بر همه مشکلات، اثرگذاری خود در منطقه را افزایش داده است گفت: پروژه بی‌ثبات‌سازی لبنان پروژه‌ای است که آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان بر سر آن توافق کرده‌اند تا فشارهای خود را بر جبهه مقاومت افزایش دهند.

جوکار درباره سعد حریری نیز گفت: گرچه نخست‌وزیر لبنان وابستگی‌های مالی و سیاسی با عربستان دارد اما نمی‌خواست از آل سعود تبعیت کامل داشته باشد.

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی تاکید کرد: گروگان‌گیری و حصر خانگی نخست‌وزیر لبنان تحقیر آشکار ملت لبنان بشمار می‌رود و ما متعجب هستیم که چرا سازمان‌های بین‌المللی در مقابل این راهزنی سیاسی سکوت کرده‌اند. 

به گفته وی عربستان و رژیم صهیونیستی در حال حاضر به دنبال بر هم زدن آرامش در لبنان هستند.

جوکار با بیان اینکه جبهه مقاومت امروز برگ برنده و پیروز میدان غرب آسیا است خاطرنشان کرد: عربستان می‌خواهد از جبهه مقاومت انتقام بگیرد؛ بنابراین طراحی فشار از درون برای استعفای نخست وزیر لبنان و فشار از بیرون برای حمله رژیم صهیونیستی به لبنان در این جهت صورت می‌گیرد.

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: اقدامات عربستان در قضیه لبنان به این دلیل است که این کشور می‌خواهد احساس فقر نفوذ خود را با اقدامات خشونت‌بار و قانون جنگلی غنا ببخشد.