به گزارش افکارنیوز،

اکبر رنجبرزاده عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی امروز(سه‌شنبه 5 دی) در صحن علنی مجلس، تذکرات کتبی نمایندگان به رئیس جمهور و مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد:

**تذکر موسوی‌لارگانی به وزرای امور خارجه و ورزش، لزوم پیگیری علت کارشکنی غیر قانونی کشور آمریکا در صدور روادید وزنه‌برداران کشورمان جهت حضور در مسابقات جهانی که منجر به بروز مشکلاتی برای قهرمانان کشور شده است.

**تذکر موسوی لارگانی به وزیر نیرو، و رئیس جمهور ضرورت مخالفت با اجرای پروژه انتقال آب از ونک شهرستان سمیرم به به شهر رفسنجان استان کرمان که منجر به نابودی کامل منطقه شده است.

**تذکر موسوی‌لارگانی به وزیر جهد کشاورزی، ضرورت پرداخت مطالبات گندم‌کاران بابت خرید تضمینی گندم.

**تذکر جهانآبادی به وزیر بهداشت و درمان، مشکلات فراوان در حوزه بهداشت و درمان شهرستان‌های تربت جام .

**تذکر رنجبرزاده به اتفاق 3 تن از نمایندگان به وزیر نفت، دستور خاصی صادر تا شرکت توتال از اجناس تولید داخلی از جمله لوله ها در میادین مشترک استفاده شود.

**تذکر محمودزاده به رئیس جمهور و وزیر نیرو، عدم رعایت قوانین زیست محیطی در ارتباط با صدور مجوز‌های پمپ بنزین و دفع زباله.

**تذکر جمالی به وزیر علوم، عدم اجرای دقیق قانون در موضوع در آمد و هزینه و پرداخت‌های قانونی جهاد دانشگاهی و عدم تخصیص اعتبارات در نظر گرفته شده برای زیرمجموعه، مانند فعالیت‌های پژوهشتی پژوهشی.

**تذکر سالک به وزیر آموزش و پرورش، هر چه سریعتر نسبت به تغییر مدیریت آموزش و پرورش استان اصفهان اقدام نمایید زیرا تحمل حزف نیرو‌های با تجربه و انقلابی را نداریم.

** تذکر بیگدلی به وزیر آموزش و پرورش، ، وجود بالاترین درصد مدارس تخریبی در شهرستان خدابنده و عدم وجود سرویس بهداشتی در مدارس.

تذکر فلاهت‌پیشه به رئیس جمهور، جلوگیری از تضییع حقوق مردم و کارکنان موسسه افزل توس در استان کرمانشاه.