به گزارش افکارنیوز،

محمدنبی‌ حبیبی دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در واکنش به اظهارات اخیر ترامپ و قرار دادن شروط چهار گانه برای امضای برجام اظهار کرد: به نظر بنده آمریکا عملاً از برجام خارج شده اما می‌خواهد توجیه‌هایی را برای این خروج فراهم کند.

وی افزود: ترامپ شجاعت اینکه بخواهد به صورت رسمی اعلام کند که از برجام خارج شده را ندارد البته وی در اوایل دوران ریاست جمهوری خود با ناشی گری گفت تعهدنامه برجام را پاره می‌کند که بعد به واسطه عقلا مورد توجیه قرار گرفته است و دریافت که باید حساب‌شده‌تر عمل کند.

حبیبی تصریح کرد:‌ ما باید بدون آن که بهانه‌ای به دست رئیس جمهور آمریکا بدهیم با بررسی‌هایی درباره برجام آنچه که به مصلحت انقلاب و مردم است را اجرایی کنیم.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به شروط چهار گانه ترامپ برای امضا کردن برجام گفت: این شروط عملی نبوده و هیچ ارتباطی با برجام ندارد چرا که در مذاکرات مقدماتی و متن این قطعنامه چنین مسائلی قید نشده است و این مسائل بعدها به دلیل آنکه به قول خودشان بتوانند برجام را پاره کنند اضافه شد که به نظر بنده ما باید از خودمان به بهترین نحو دفاع کنیم .

وی در پایان خاطر نشان کرد: سیستم موشکی ما و برد آن و مسائل این چنینی موضوعاتی نیست که به آمریکا و اروپایی‌ها ارتباطی داشته باشد لذا باید برای دفاع از کیان نظام جمهوری اسلامی ایران هر اقدامی که براساس مراودات بین‌المللی منعی ندارد، انجام خواهیم داد.