به گزارش افکارنیوز،

ذات نیروهای مسلح آمادگی و مهارت لازم برای انجام اقدامات مرتبط است. بنابراین باید در این راستا آمادگی دفاعی خود را افزایش دهیم تا در زمان و مکان مورد نیاز بتوانیم از کشور دفاع کنیم.

رهبر معظم انقلاب جمله‌ای دارند مبنی بر این‌که «هر ملتی نتواند از خود دفاع کند زنده نیست» بنابراین باید در نظر داشته باشیم که برای زنده، سرافراز و بالنده بودن باید توان دفاعی لازم را در اختیار داشته باشیم. در طول سال در نیروهای تابع ارتش جمهوری اسلامی ایران آموزش‌های متفاوت و متعددی را به مرحله اجرا در می‌آوریم و برای محک زدن آموزش‌ها و آزمایش تاکتیک‌ها، در طول سال چندین رزمایش را برگزار می کنیم.

به همین منظور رزمایش مشترک محمد رسول‌الله(ص) ارتش با حضور نیروهای دریایی، زمینی، پدافندهوایی و نیروی هوایی ارتش در سواحل مکران و دریای عمان تا مدار 15 درجه شمالی از دیروز آغاز شده و بخشی از توانمندی‌های ارتش در این رزمایش مشترک با حضور فرمانده کل ارتش به نمایش گذاشته شد.این رزمایش موجب هم افزایی نیروهای ارتش جمهوری اسلامی ایران است که توان دفاعی و عملیاتی آنها به میزانی افزایش یابد تا توانمندی مقابله با هر‌گونه تهدیدی را در منطقه و دریاکسب کنند.

پیام این رزمایش که بخشی از آن درآب‌های بین‌المللی به اجرا درمی آید، صلح و دوستی برای کشورهای منطقه و نشان دادن توان جمهوری اسلامی ایران برای تامین امنیت آب‌ها و خطوط انتقال انرژی درمنطقه است.

جمهوری اسلامی ایران می‌تواند امنیت کامل آب‌های تحت حاکمیت خود و فراتر از آن را تامین نماید و هرگونه تردد بویژه انتقال خطوط انرژی را تحت نظر داشته و امنیت پایدار منطقه را به طور کامل حفظ و برقرار سازد.

هدف دیگر رزمایش، آزمایش سلاح، مهمات، همکاری و هماهنگی میان توانمندی کارکنان ارتش است. چرا که آمادگی نیروی انسانی یکی از مهم‌ترین ابعاد کار است که در این رزمایش مورد توجه قرار گرفت، همچنین ارتقای روحیه سلحشوری، چابکی و تحرک یگان‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد.

با انجام این هماهنگی ها، می‌توانیم توان رزمی ارتش برای انجام ماموریت‌هایی که در جهت دفاع از تمامیت ارضی و انقلاب اسلامی است را تامین کنیم.

امیر دریادار حبیب‌ا... سیاری

معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران