به گزارش افکارنیوز،

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز سه‌شنبه 10 بهمن و در پاسخ به اظهارات نصرالله پژمان‌فر در جریان بررسی گزارش کمیسیون آموزش و تحقیقات مبنی بر رد تقاضای تحقیق و تفحص از وزارت علوم در دوران تصدی محمد فرهادی گفت: شما (پژمانفر) گفتید که ما اجازه نمی‌دهیم سوال نمایندگان از رئیس جمهور درباره مشکلات موسسات مالی و اعتباری اعلام وصول شود. در حالی که ما قبل از طرح این سوال بحث موسسات را پیگیری می‌کردیم.

وی با اشاره به انتخاب مسعود پزشکیان از مجلس و دو نماینده دیگر از قوه قضاییه و دولت جهت رسیدگی به مشکلات سپرده‌های مردم در موسسات مالی و اعتباری اظهار داشت: شما در جریانید که در این راستا تلاش‌هایی صورت می‌گیرد و به نمایندگان مجلس گزارش‌هایی ارائه می‌‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با ذکر اینکه پیگیری مشکلات موسسات مالی مسیر خود را طی می‌کند خطاب به نماینده مشهد، گفت: چرا خودتان به دست خودتان کاری را که در حال انجام است تضعیف می‌کنید؟

احمد وقفچی نماینده مردم زنجان در مجلس و طراح سوال از حسن روحانی رئیس‌جمهور درباره مشکلات موسسات مالی چندی پیش به این خبرگزاری گفته بود: در صورت تداوم تاخیر هیات رئیسه مجلس در اعلام وصول این سوال که بیش از 6 ماه از ارائه آن می‌گذرد به کمیسیون اصل 90 مجلس شکایت خواهیم کرد.