به گزارش افکارنیوز،

حماسه «۲۲ بهمن تماشایی» از ساعت ۹ صبح امروز در تهران و همزمان در سراسر کشور با حضور گرم و پرشور ملت در حال برگزاری است. مسئولان کشور و لشکری هم دقایقی پیش به جمع پرشور راهپیمایی کنندگان یوم‌الله ۲۲ بهمن در تهران پیوستند.

 
میرمحمدی: مسئولان باید با اقدام عملی به حضور پرشور مردم پاسخ دهند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: مسئولان باید با اقدام عملی به حضور باشکوه مردم در راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن پاسخ بدهند.

سیدمحمد میرمحمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در حاشیه راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن در جمع خبرنگاران اظهار داشت: حماسه حضور پرشور از نظر کیفی و کمی لبیک به ندای رهبر معظم انقلاب و تحقق واقعی مرگ بر آمریکا است.

وی تاکید کرد: مسئولان باید با اقدام عملی به این حضور پرشور پاسخ بدهند.

 
دریادار سیاری: مسیر انقلاب اسلامی یک حرکت رو به جلو است

معاون هماهنگ کننده ارتش، حرکت انقلاب اسلامی ایران را یک حرکت رو به جلو علی رغم مانع‌تراشی دشمنان عنوان کرد.

 

 امیر دریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش، با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن در تهران، با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: انقلاب اسلامی همواره و در همه ابعاد همیشه رو‌به جلو بوده و هست.

سیاری افزود: دشمن می‌خواهد جلوی پیشرفت انقلاب اسلامی را بگیرد و هیچ ایرانی حاضر نیست در مقابل این حرکت انقلاب مانع تراشی کند.

 
نعمتی: حضور پرشور مردم پاسخی به یاوه‌گویی‌های ترامپ استدارند

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: مردم در مسائل اقتصادی انتظار جهش دارند.

 بهروز نعمتی سخنگوی هیات رئیسه مجلس در حاشیه راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن در جمع خبرنگاران درباره پیام حضور مردم اظهار داشت: ما فکر می‌کنیم که این حضور گسترده مردم مشت محکمی بر دهن یاوه‌سرایی ترامپ رئیس جمهور آمریکا دارد.

وی افزود: به اعتقاد ما آمریکایی‌ها هنوز نه مردم و نه نظام ما را شناخته‌اند و هنوز نمی‌دانند به رغم همه مشکلاتی که ما در خانواده خود داریم، اما مردم تا پای جان پای انقلابشان هستند و این مردم مردمی هستند که بدون توقع حضور می‌یابند.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس گفت: آمریکایی‌ها اگر بخواهند یک میتینگ اگر آمریکایی‌ها بخواهند یک میتینگ تبلیغاتی برای خود در ایالات متحده برگزار کنند باید میلیارد‌ها دلار صرف کنند، اما مردم ما با یک اشاره از سوی مقام معظم رهبری مثل دریای خروشان در خیابان‌های کشور سرازیر شدند.

نعمتی در پاسخ به این پرسش خبرنگار فارس مبنی بر اینکه به نظر شما این حضور پرشور مردم چه پیامی به دولتمردان و وکلای ملت دارد گفت: بالاخره یکسری واقعیت‌هایی وجود دارد که ما نتونتستیم آنگونه که باید و شاید خواسته‌های مردم را محقق کنیم یکی از این خواسته‌ها اشتغال و رونق اقتصادی است که البته مجلس گام‌های خوبی برداشته، اما کافی نیست.

وی با تاکید بر اینکه مردم انتظار جهش اقتصادی دارند، گفت: با بودجه‌هایی که اکنون داریم نمی‌توانیم جهش اقتصادی صورت دهیم.

 
آوایی: راه خروج از گردنه‌های مشکلات، حفظ وحدت است

وزیر دادگستری گفت: مهمترین عامل موفقیت و خارج شدن از گردنه‌های سخت و مشکلات، در کنار هم و کمک یکدیگر بودن و حفظ وحدت است.

 سیدعلیرضا آوایی امروز یکشنبه در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن درباره اهمیت وحدت و همدلی در کشور در بین مسئولان و مردم، اظهارداشت: در جلسات خدمت دوستان از قوای مختلف عرض کردم که ممکن است بعضی از بخش هایمان، همه روحیات و دیدگاه‌ها و سلایق هم را قبول نداشته باشد.

وی توضیح داد: برای نمونه ممکن است دولت در برخی زمینه‌ها اختلاف نظر‌هایی با بخش‌های دیگر داشته باشد که این منطبق نبودن دیدگاه‌ها با یکدیگر طبیعی است، اما یک سری اصول مشترک بسیار مهمی داریم که برای رسیدن به آن، ناگزیریم کنار هم قرار بگیریم و عقل و دین، همین را اقتضا می‌کند.

آوایی ادامه داد: با توجه به اینکه دشمنان برای آسیب زدن به کشور متحدند و اگر هم در برخی مسائل باهم اختلاف نظر داشته باشند، در این زمینه باهم وفاق دارند، چرا برای احقاق حق خود در کنار هم نباشیم تا مشکلات مردم را حل کنیم.

وزیر دادگستری اظهار کرد: مهمترین عامل موفقیت ما و خارج شدن از گردنه‌های سخت و مشکلات، در کنار هم و کمک یکدیگر بودن در برابر مشکلات است. مهمترین آفتی که خدای ناکرده می‌تواند دشمن را به اهداف خود برساند و ملت ما را آزرده و مایوس کند، همین اختلاف هاست؛ اگر مسئولان اختلاف‌هایی دارند باید با کنار هم نشستن مشکلات را حل کنند و خوشبختانه در حال حاضر مسیر همان مسیر است و آرامش بسیار خوبی بین قوا وجود دارد.

برای انتقال برخی فرهنگ‌ها به جوانان کوتاهی کردیم

آوایی درباره اینکه چه کنیم این فرهنگ به جوانان منتقل شود، گفت: در این خصوص کوتاهی داشته ایم؛ این کوتاهی هم از رسانه‌ها و هم از خود مسئولان بود که باید جبران شود.

وی یکی از راه‌های جبران آن در موضوع فرهنگ دفاع از کشور و استقلال و تمامیت ارضی کشور را انتقال آن با گویاترین زبان ممکن یعنی هنر دانست و افزود: باید در قالب فیلم، نمایشنامه و هنر این انقلاب را منتقل کنیم که البته قدم‌های خوبی برداشته شده، اما کافی نیست.

وزیر دادگستری تصریح کرد: نسل جوان ما به شدت در معرض تبلیغاتی قرار دارد که بر آنان تحمیل می‌شود؛ برای نمونه به آنان گفته می‌شود قبل از انقلاب این کشور، بهشت بود و هر چه مشکلات و گرفتاری است به بعد از انقلاب بر می‌گردد.

آوایی ادامه داد: جوانان در حالی در مقابل این هجمه‌های فرهنگی قرار دارند که با آنان ارتباط درستی برقرار نکردیم و با برگزاری جلساتی، صحبت‌های آنان را به صورت کامل و برنامه ریزی شده نشنیدیم.

جوانان باید بتوانند حرف‌های خود را بدون لکنت بیان کنند

وی ادامه داد: در صدا و سیما، رسانه‌ها و مطبوعات باید برنامه‌هایی گذاشت تا جوانان حرف‌های خود را با مسئولان بگویند و تلقی‌هایی که از قبل و الان دارند، بدون لکنت مطرح کنند؛ عده‌ای چه از مسئولان و چه افراد غیرمسئول با مباحثه و صحبت با این جوانان، آنان را متقاعد کنند و جایی اگر تقصیر از ما بود، آن را بپذیریم.

وزیر دادگستری با بیان اینکه هنوز این فضا برای گفت و گو با جوانان آماده نشده است، تصریح کرد: اگر چنین نکنیم، ممکن است ابهامات در ذهن جوانان جمع شود و موضع گیری‌های را به همراه داشته باشد که چندان واقع بینانه نباشد.