به گزارش افکارنیوز،

بیشتر روزنامه های هند خبرهای ورود رییس جمهور اسلامی ایران به حیدرآباد را پوشش دادند. روزنامه «انقلاب» در خبری با عنوان «حسن روحانی» رییس جمهور ایران برای سفر سه روزه به هند رسید، با اشاره به استقبال پرشور از رییس جمهور ایران در حیدرآباد نوشت: رییس جمهور ایران پس از سفر دوروزه به حیدرآباد روز شنبه در دهلی خواهد بود.

این روزنامه به امضای 15 تفاهم نامه بین هند و ایران نیز اشاره کرده است.

روزنامه «سهارای ملی» هم سخنرانی رییس جمهور ایران در مسجد تاریخی «مکه مسجد» حیدرآباد را تیتر کرده است. این روزنامه همچنین به استقبال گرم از رییس جمهور ایران در حیدرآباد اشاره و برنامه های رییس جمهور را در هند اعلام کرده است.

روزنامه «صحافت» نیز مطلبی با عنوان «استقبال پرشکوه از رییس جمهور ایران در فرودگاه حیدرآباد» و عکسی از استقبال را چاپ کرده است.

روزنامه «هندو» هم در گزارشی درباره سفر روحانی به هند، نوشت: هند و ایران در مسیر مثبت همکاری ها حرکت می کنند. این روزنامه افزود: سرمایه گذاری هند در ایران از جمله میلیاردها دلار در حمل و نقل و طرح های زیربنایی و نفتی جزء برنامه های الویت دار «حسن روحانی» رییس جمهور ایران در هند است.

روزنامه «هندو» همچنین نوشت: روحانی قبل از ترک ایران به سوی حیدرآباد اعلام کرده است دو کشور در مسیر همکاری های مثبت حرکت می کنند. این روزنامه به نقل از منابع نوشته است: مشکل بانکی و نقل و انتقال پول بین تجار هندی و ایرانی از مشکلات دو کشور است که در این سفر بررسی خواهد شد.

این روزنامه در ادامه نوشت: هند اعلام کرده است به تسریع در سرمایه گذاری در چابهار متعهد است و گزارش ها مبنی بر اینکه به علت فشار آمریکا در سرمایه گذاری در چابهار کُند عمل کرده است، را رد کرد.