به گزارش افکارنیوز،

سردار سرتیپ پاسدار علیرضا افشار رئیس شورای عالی اندیشه ورزی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم خاکسپاری پیکر دو شهید گمنام 8 سال دفاع مقدس که صبح امروز پنجشنبه 24 اسفندماه در ستاد فرماندهی سپاه برگزار شد، اظهار کرد: شهدا شمع محفل بشریتند و همین نور مقدس بود که باعث پیروزی انقلاب شد و وحدت میان مسلمانان در جنگ‌ها و دوران فتنه‌ها را ایجاد کرد.

وی افزود: شهدا همانطور که امام خمینی(ره) فرموده اند چراغ راه ما هستند و باید ببینیم و بیاندیشیم که آنان با چه عملکردی به این قله رسیدند. رسالت دستگاهای تبلیغاتی، در قبال شهدا سنگین است و خانواده ها، مدیران و تشکیلات اجرایی باید در عملکرد خود شهدا را الگو قرار دهند. به عنوان مثال شهید باکری شهردار ارومیه بود و شهید آوینی نیز در رسانه حرف های زیادی برای گفتن داشت، مسئولان ما باید مانند آنها باشند و مثل آنها عمل کنند.

وی با اشاره به آفات موجود در کشور خاطرنشان‌کرد: درد و بلای بسیاری از شخصیت ها و عامل سقوط آنها خودشیفتگی و ریا است. برای همه مسئولان در هر سطح، بی ریایی نقش تعین‌کننده ای دارد و همه مسئولان و نهادها نیاز دارند تا بی ریایی را پیشه کنند و تنها به هدف مهم و متعالی خود بیاندیشند.در زندگی شخصی و خانوادگی نیز بی ریایی و اخلاص تعین کننده است و چادر بانوان نشان از بی ریایی است؛ باید بگویم که چادر حجاب برتر نیست، بلکه حجاب کامل است.