به گزارش افکارنیوز،

امروز صبح، رئیس کل بانک مرکزی که برای پاسخگویی در مورد بحران ارزی اخیر به مجلس احضار شده بود، در سخنانی فرافکنانه گفت: "من پیشنهادی را با حضرت آقا مطرح کردم که یورو در مبادلات ارزی جایگزین دلار شود! چرا که دلار نقشی در مبادلات خارجی ما ندارد" و اینگونه تداعی نمود که گویی مقصر بحران ارزی کنونی، ایشان است و این مقام معظم رهبری بوده‌اند که به دلیل اصرار بر استفاده از دلار، به مقامات بانک مرکزی اجازه نداده‌اند معاملات را به جای دلار با سایر ارزها انجام دهند!

این در حالی است که طی تمام سالیان گذشته، معظم له بارها به دولتمردان تشر زده‌اند که چرا خود را وابسته به دلار کرده‌اید و از سایر ارز‌ها استفاده نمی‌کنید؟ به عنوان مثال در سخنرانی ١٣٩٥/٥/٢٨ فرمودند:

"اگر مسئولان و مردم بتوانند اقتصاد مقاومتی را به معنای واقعی محقق و کشور را از جادوی مالی و پولی دشمن خلاص کنند و ارزش و آقایی دلار را در زندگی اقتصادی بشکنند، کشورهای دیگر را نیز نجات داده‌اند و برای آنها الگو خواهند شد."

موضوع برای ایشان انقدر مهم بوده است که حتی در دیدار با پوتین در ١٣٩٦/٨/١٠ فرمودند:

بدون توجه به تبلیغات منفی دشمنان برای تضعیف روابط کشورها، می‌توانیم تحریم های آمریکایی ها را با روشهایی از جمله حذف دلار و جایگزین کردن پول ملی در معاملات اقتصادیِ دو یا چند جانبه، بی‌اثر و آمریکا را منزوی کنیم.

تا کی قرار است مسئولین دولتی برنامه و طرح‌های خود را پیاده کنند و هروقت آثار آن به بحران تبدیل شد و گریبان کشور را گرفت، با فرافکنی، مشکلات را به گردن دیگران بیندازند؟ آیا وقت آن نشده است مردانه، خود کرده را گردن بگیرند؟