به گزارش افکارنیوز،

علاء الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در حاشیه نشست شورای اداری شهرستان بروجرد که ظهر امروز پنجشنبه 23 فروردین برگزار شد، در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه آمریکا و رژیم صهیونیستی حمایت گسترده ای را از داعش در طول سال های طولانی جنگ تحمیلی به سوریه داشتند، اظهار کرد: آمریکا و رژیم صهیونیستی فکر می کردند با این روش و گسیل ده ها هزار تروریست از ده ها کشور دنیا می توانند ساختار سیاسی حاکم بر سوریه را تغییر دهند، اما عملا شکست خوردند.

وی تصریح کرد: آمریکا و اسرائیل امروز به عنوان شکست خورده این صحنه به دنبال این هستند که مرحله استقرار سوریه و برقراری امنیت پایدار در این کشور را به هم بزنند و برای خود سهمی هم تعریف کرده اند که به ناحق و غیرقانونی است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: آمریکا با اقداماتی که در شرق فرات انجام داده به دنبال این است بتواند در آن جا پایگاه ایجاد کند و ماندگار شود.

بروجردی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران از تمامیت ارضی سوریه حمایت می کند، افزود: کشور بزرگ روسیه نیز سیاست مشابه ایران را دارد و روس ها هم قاطعانه در مقابل تهدید های آمریکا ایستاده اند.

وی یادآور شد: اگر ترامپ بخواهد بازی بچگانه خود را ادامه دهد، قطعا به منافع آمریکا در منطقه ضربه شدیدی وارد خواهد شد.