گروه سیاسی- احمد مرادی نماینده بندرعباس، قشم، حاجی آباد و ابوموسی در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار افکارنیوز با اشاره به نامگذاری امسال بعنوان سال حمایت از کالای ایرانی از سوی مقام معظم رهبری گفت: دولت و مجلس باید با عزم راسخ در این زمینه ورود کنند تا اهداف سال محقق شود.

وی با بیان اینکه اگر خلاء قانونی در حمایت از کالای ایرانی وجود داشته باشد، مجلس با تصویب قوانین لازم آنرا برطرف خواهد کرد، افزود: همچنین نمایندگان با نظارت بر حمایت از کالای ایرانی می توانند نقش تعیین کننده ای داشته باشند که در همین راستا با تشکیل کمیسیون ویژه حمایت از کالای ایرانی در مجلس این وظیفه خود را به خوبی اجرا کنند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به وظیفه دولت در سال جاری گفت: مسئولین اجرایی فقط به شعار دادن اکتفا نکنند و باید در پی تحقق عملیاتی این شعار باشند.

مرادی به مساله مهم مبارزه با قاچاق اشاره و اضافه کرد: در مبارزه با قاچاق فقط گرفتن چند کوله بر مد نظر نیست بلکه باید با دانه درشت ها مبارزه کرد و جلوی قاچاق میلیاردی را گرفت.

وی تصریح کرد: طبق آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت سالانه سه میلیارد دلار قاچاق توسط کولبران مرز نشین صورت می گیرد اما طبق آمار چهار سال پیش ستاد مبارزه با قاچاق کالا، سالانه 20 میلیارد دلار کالای قاچاق وارد کشور می شود.

رئیس مجمع نـمایندگان هـرمزگان تاکید کرد: دولتمردان باید برای مبارزه با قاچاق اولا عزم جدی داشته و در ثانی با دانه درشت ها مبارزه کنند تا با جلوگیری از ورود کالاهای خارجی، از کالای داخل حمایت شود.

مرادی همچنین به وظیفه مردم و تولید کنندگان در سال جاری اشاره کرد و گفت: تولید کنندگان باید به ارتقای کیفیت کالا و عرضه کالا با قیمت مناسب بیاندیشند.

وی افزود: مردم هم باید نسبت به کالای ایرانی تعصب داشته و در حد امکان از خرید کالای خارجی خودداری کنند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: همه کشورهای پیشرفته همین مسیرها را رفتند و امروز به نقطه ای رسیدند که در کشورشان کالای داخل مورد حمایت مردم شان است.

مرادی گفت: مقام معظم رهبری چند سال را به موضوعات اقتصادی اختصاص دادند و امسال با این نامگذاری زنجیره را تکمیل کردند که امیدواریم مجلس، دولت، مردم و تولید کنندگان به وظایف خود عمل کنند.