به گزارش افکارنیوز،

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی امروز یکشنبه در اظهاراتی موهوم مدعی شد: اورشلیم (بیت المقدس) پایتخت اسرائیل است و خواهد بود.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در این باره ادعا کرد: از رئیس جمهوری آمریکا برای انتقال سفارت این کشور به اورشلیم تشکر می کنیم. وی هر دو وعده خود در راستای انتقال سفارت و مقابله با ایران را محقق کرد.

وی در ادامه اعلام کرد که پاراگوئه و گواتمالا نیز سفارت هایشان را به این شهر منتقل می کنند و «سایر کشورها نیز در راه هستند»!

ساعاتی پیش رسانه های خبری اعلام کردند که جرد کوشنر داماد ترامپ و مشاور ارشد وی به همراه ایوانکا ترامپ دختر رئیس جمهوری آمریکا برای شرکت در مراسم انتقال سفارت واشنگتن به قدس به سرزمین های اشغالی آمده اند.

این در حالیست که رسانه صهیونیستی جروزالم پُست چندی پیش اعلام کرده بود که سفارت آمریکا در بیت المقدس (اورشلیم) ۱۴ ماه می سال جاری میلادی مصادف با ۲۴ اردیبهشت ماه رسماً افتتاح می شود.

شایان ذکر است، «اسرائیل کاتز» وزیر حمل و نقل رژیم صهیونیستی نیز چندی پیش در اظهاراتی وقیحانه از انتقال سفارت آمریکا در سرزمین های اشغالی به بیت المقدس در «روز نکبت» (یوم النکبه) و مصادف با هفتادمین سالگرد تأسیس «رژیم جعلی اسرائیل» (۱۴ ماه می مصادف با ۲۴ اردیبهشت ماه) خبر داده بود.

لازم به ذکر است، مجمع عمومی سازمان ملل ۲۱ دسامبر سال جاری میلادی با ۱۲۸ رأی موافق، ۹ رأی مخالف و ۳۵ رأی ممتنع، پیش‌نویس قطعنامه مربوط به وضعیت قدس را علیه اقدام یکجانبه ترامپ به تصویب رساند.

کشورهای مخالف با این قطعنامه، آمریکا، گواتمالا، هندوراس، جزایر مارشال، میکرونزی، نائورو، پالائو، توگو و رژیم صهیونیستی بودند.

گفتنی است دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا نیز ۶ دسامبر سال جاری میلادی (۱۵ آذر ماه) اعلام کرده بود که قصد دارد سفارت آمریکا را به بیت المقدس منتقل کند و آن را به عنوان پایتخت رژیم جعلی صهیونیستی معرفی کند.