به گزارش افکارنیوز،

سید حسین نقوی حسینی با بیان اینکه شکست داعش برای ما در عرصه بین‌المللی یک برگ برنده است، اظهار داشت: امروز مثلث شوم آمریکایی، اسرائیلی و عربی با هم متحد شدند تا در مقابل جمهوری اسلامی و جهان اسلام و شیعه و محور مقاومت بایستند، اما همت مقاومت اسلامی توانست این فتنه را نابود کند.

وی در ادامه تصریح کرد: اینکه در برخی رسانه‌های اینگونه مطرح می‌شود سوریه، عراق و لبنان ربطی به ما ندارد تنها برای انحراف افکارعمومی و سوء‌استفاده و فریب مردم است، من به عنوان سخنگوی کمیسیون امنیت ملی اعلام می‌کنم که اگر رزمندگان ما در سوریه در مقابل داعش نمی‌ایستادند و ریشه داعش را در سوریه نمی‌کندند امروز داعش در کوچه پس کوچه‌های ورامین و قرچک دنبال زن و بچه‌های ما بود، ما در سوریه برای حفظ ایران اسلامی و مقاومت اسلامی جنگیدیم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی افزود: ما فقط یک چشمه از ورود داعش را دیدیم، آن‌ها آمده بودند که همه نمایندگان را به رگبار ببندند، ما یک نمونه از حرکت داعش را دیدیم، بنابراین به مدافعان حرم توهین نکنیم، و این موفقیت ما در سوریه بی‌جواب نخواهد ماند، چرا که پوز رژیم صهیونیستی و آمریکا در سوریه به خاک مالیده شده است.

نقوی با بیان اینکه خروج آمریکا از برجام نتیجه شکست آن در منطقه است تصریح کرد: مقام معظم رهبری در حین مذاکرات فرمودند آمریکا دولت دروغگویی است، به لبخند این‌ها اعتماد نکنید. آمریکا نه تنها از ابتدا تا زمان خروج به تعهدات خود عمل نکرد بلکه نقض آن را هم انجام داد.

وی ادامه داد: آمریکا و اروپا 450 میلیارد دلار مراودات اقتصادی با هم دارند، این در حالی است که اروپا با ایران 15 میلیارد دلار مراوده اقتصادی دارد، آیا آن‌ها آن رقم را رها کرده و با ایران مراوده می‌کنند؟ نباید منتظر اروپا بود، مقامات اروپایی چند پهلو صحبت می‌کنند آن‌ها نمی‌خواهند آمریکا را از دست بدهند، بنابراین باید خودمان را آماده کنیم برای ایران بدون برجام و حال باید به دنبال راهکار باشیم، ما ظرفیت‌های بالایی داریم و باید همان‌قدر که به اروپایی‌ها اعتماد می‌کنیم به ایران خودمان اعتماد کنیم.

نماینده مردم ورامین، قرچک و پیشوا در مجلس سپس با اشاره به پیش‌بینی‌ها در رابطه با غیرقابل اعتماد بودن آمریکا و اروپا گفت: امروز زمان اتحاد است تا در مقابل دشمن قدار که با تمام توان به مبارزه با جمهوری اسلامی آمده بایستیم، باید امروز گوش به فرمان مقام معظم رهبری باشیم، چرا که سخنان رهبری ناشی از یک تحلیل بسیار قوی و اطلاعات اساسی است.

نقوی در پایان با بیان اینکه در سه شهرستان ورامین، پیشوا و قرچک مشکلات بسیاری وجود دارد تصریح کرد: ما در این سه شهرستان 1 میلیون نفر جمعیت داریم اما تنها یک کرسی نمایندگی داریم، این در حالی است که استان سمنان با 650 هزار نفر جمعیت، 4 نماینده دارد و ایلام با 350 هزار نفر جمعیت 3 نماینده دارد و این ظلم به دیار 15 خرداد است.