به گزارش افکارنیوز،

علی ادیانی نماینده مردم قائم‌شهر در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه 22 خرداد) پارلمان در تذکری، به ماده 24 آیین‌‌نامه داخلی مجلس استناد کرد و گفت: اخیراً جوی ایجاد شده که بر روی گوشی‌های همراه نمایندگان، به‌طور مرتب پیامک می‌آید و بمبارانی از پیامک‌ها از سوی ذی‌نفعان و گروه‌های مختلف جهت تغییر رأی نمایندگان نسبت به لوایح مختلف را شاهدیم، در حالی که جایگاه نمایندگان اجل این است که بخواهند در هجمه‌ها نظر خود را تغییر داده یا خط بگیرند.

وی با بیان اینکه متن بسیاری از این پیامک‌ها بعضاً تهدیدآمیز است، اظهار داشت: از رئیس‌مجلس و هیئت‌رئیسه می‌خواهم که برای این مسئله فکری کنند تا شاید بتوان شرایط را تغییر داد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس در تذکر دیگری به ماده 149 آیین‌نامه داخلی مجلس استناد کرد و گفت: نمایندگان در جلسه علنی گذشته به مسکوت ماندن لایحه (FATF) رأی دادند، در حالی که این مسکوت ماندن حُسن فاعلی داشت، اما حُسن فعلی نداشت، زیرا ماده 149 آیین‌نامه اجرا نشد.

ادیانی تصریح کرد: رد یا مسکوت ماندن لایحه زمانی در دستور کار قرار می‌گیرد که دولت درباره لایحه ظرف یک ماه پس از چاپ و توزیع گزارش کمیسیون از سوی هیئت‌رئیسه مجلس تقاضای آن را داشته باشد، اما لایحه (FATF) در روز 13 خرداد چاپ و توزیع شده، بنابراین هنوز یک ماه نشده است، لذا ماده 149 آیین‌نامه اجرا نشده است.

به گزارش تسنیم، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که ریاست جلسه را به عهده داشت، در پاسخ به تذکر نماینده قائم‌شهر درباره پیامک‌های انبوه از برخی اشخاص به نمایندگان مجلس، گفت: در این زمینه معتقدم که موضوع چنین پیامک‌هایی باید در هیئت‌رئیسه مجلس بررسی شود تا برای آن چاره‌ای یافته و مانع از ادامه پیامک‌های تهدیدآمیز به نمایندگان شویم. زیرا برخی‌ها از طریق پیامک‌ها مانع از تفقد نمایندگان در موضوعات مختلف می‌شوند، بنابراین موضوع در هیئت‌رئیسه بررسی می‌شود.

رئیس مجلس درباره مسکوت ماندن بررسی لایحه (FATF) در مجلس نیز گفت: در جلسه آخر زمان رأی‌گیری برای مسکوت ماندن لایحه FATF مطرح شد که دولت تقاضا کرده و موافق این مسئله است و بر این مسئله تأکید شد. ضمن آنکه لایحه مذکور از قبل، چاپ شده بود، در واقع با در نظر گرفتن زمان اصلی چاپ می‌توان گفت یک ماه گذشته است، این در حالی است که طرح‌ها و لوایحی که مسکوت می‌مانند دیگر به مجلس باز نمی‌گردند.