به گزارش افکارنیوز،

محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت صبح امروز در نشست خبری با خبرنگاران مبنی بر اینکه دولت برای شفافیت مالی کشورمان نزد جوامع بین‌المللی چهار لایحه به مجلس داده که این سؤال مطرح می‌شود چرا این شفافیت مالی در داخل انجام نمی‌شود در حالی که کلید واژه دولت این است که ما به حساب مردم سرک نمی‌کشیدیم و بانک مرکزی نیز حاضر به دادن تراکنش‌های مالی به سازمان امور مالیاتی نیست و همچنین دولت از اعلام حقوق مسئولان دولتی اجتناب می‌کند، اظهار داشت: این حرف درستی است که ما هم در جهت شفاف‌سازی و مقابله با پول‌هایی که از راه نامشروع ایجاد می‌شود اقدام کنیم.

وی با اشاره به اصل 42 قانون اساسی و قانون مبارزه با پولشویی تصریح کرد: ما قانون مبارزه با پولشویی را در داخل از کشور داریم این مسأله که گفته می‌شود به حساب مردم سرک نمی‌کشیم به معنای این نیست که نظارتی بر پول‌های کثیف نداریم. سیستم‌های نظارتی ما کنترل‌های لازم را در این باره دارند اما اینکه بخواهیم یارانه بدهیم و به زندگی مردم وارد شویم چنین کاری را انجام نمی‌دهیم.

نوبخت در پاسخ به این سوال فارس که چطور عده‌ای مانند زمان تصویب برجام در مجلس  معتقدند مسکوت ماندن FATF روزانه ضررهای زیادی به کشور وارد می‌کند، در حالی که برجام حتی پس از تصویب نیز دستاورد خاصی نداشت،ر گفت: من با صراحت به همه شما می‌گویم ما بیشتر از صدها میلیارد تومان در زمان برجام ضرر کردیم.

وی اضافه کرد: از اول که به دولت آمدیم فروش نفت تنها یک میلیون بشکه در روز بود اما الان بالای دو میلیون و 640 هزار بشکه توانستیم نفت و میعانات گازی به فروش برسانیم که از همین منابع حقوق و مصارف پرداخت می‌شود.

سخنگوی دولت افزود: اما اگر عده‌ای بخواهند با زورگویی در مقابل ملت بایستند حتما مقابله خواهیم کرد.