به گزارش افکارنیوز،

روزنامه های صبح امروز ایران در سرمقاله های خود به مهمترین مسایل روز کشور و جهان پرداخته اند که گزیده آنها در ذیل می آید:

جای خالی سیاستگذاری عملیاتی

ریشه‌شناسی تاریخی بسیاری از تئوری‌ها و مکاتب علوم اجتماعی و جامعه‌شناسی که در دانشکده‌های علوم اجتماعی تدریس می‌شوند اغلب به این نقطه ختم می‌شوند که تئوری و نظر، از واقعیت منبعث شده‌اند.

آیا بستن تنگه هرمز، قانونی و از لحاظ نظامی امکان‌پذیر است؟

آیا ایران از لحاظ حقوق بین الملل و نظامی قادر به مسدود کردن تنگه هرمز است؟ تهدید به بستن تنگه هرمز صرفا یک «تهدید» و برای کوتاه آمدن طرف مقابل است یا واقعا عملی خواهد شد؟!.

راه تازه‌ای باید

بیانیه پایانی اروپا در پایان نزدیک به دو ماه مذاکره هر خیری نداشت، این نکته را در درون خود داشت که سیاست دیرینه «نگاه به غرب» باید تغییر کند.

اعتماد به «خود» داشته باشیم

مذاکرات هسته‌ای میان جمهوری اسلامی ایران و اعضاء باقی مانده در گروه ۱+۵ بعد از خروج آمریکا از این تعهد بین المللی که برخی از آن با نام ۱+۴ یاد می‌کنند، جمعه برگزار و طرف اروپایی از ارائه بسته جدید به ایران سخن گفت.

لرزه بر خانه عنکبوت 

حمله هوایی یکشنبه‌شب رژیم صهیونیستی به پایگاه هوایی «تی -4» سوریه در حالی روی داد که تکرار حمله جنگنده‌های اسرائیل به این فرودگاه، از تحولات بسیار مهمی حکایت دارد که در نتیجه آن، صهیونیست‌ها را واداشته تا برای گسترش امنیت پوشالی خود از مرزها به داخل خاک سوریه از خطوط قرمز عبور کرده و رسماً با آتش‌بازی کنند.