به گزارش افکارنیوز،

اصغر سلیمی سخنگوی کمیسیون شورا‌ها و امور امور داخلی مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه عصر امروز (یکشنبه ۱۴مرداد) این کمیسیون اظهار داشت: بررسی طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی در دستورکار اعضای کمیسیون قرار داشت.

وی افزود: برای بررسی این طرح کارگروهی متشکل از تعدادی از نمایندگان، کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس، وزارت کشور، اطلاعات و همچنین کارشناسان مرکزپژوهش‌های شورای نگهبان تشکیل شده که پس از بررسی‌های لازم گزارش خود را به کمیسیون شورا‌ها ارائه کردند.

سخنگوی کمیسیون شورا‌های مجلس با بیان اینکه این طرح در ۱۰ فصل و ۳۹ ماده تنظیم شده است، ادامه داد: پس از بررسی‌های لازم اعضای کمیسیون کلیات این طرح را تصویب کردند.

سلیمی اضافه کرد: در این جلسه اعضای کمیسیون ماده ۴ قانون فعلی انتخابات را بررسی و آن را به این شرح اصلاح کردند: چنانچه انتخابات یک یا چند حوزه انتخابیه باطل و یا به هر دلیلی متوقف شود به نحوی که منجر به عدم انتخاب نماینده شود، یا اعتبارنامه منتخبین مورد تایید مجلس قرار نگیرد و یا به علت فوت، استعفا و یا هر علت دیگر یک حوزه انتخابیه نماینده خود را از دست بدهد، انتخابات میان دوره‌ای در حوزه‌های فاقد نماینده هم زمان با یکی از انتخابات مذکور در فصل ۶ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران انجام می‌شود.