به گزارش افکارنیوز،

سید حسین نقوی‌حسینی عضو کمیسیون امنیت ملی، باتوجه به نامه اخیر حسن روحانی به رئیس مجلس درباره اعلام وصول سؤال نمایندگان، اظهار کرد: نمایندگان طبق قانون اساسی و همچنین آیین‌نامه داخلی مجلس می‌توانند از رئیس جمهور درخواست سوال کنند.

وی افزود: هیچگونه خلاء قانونی در طرح سوال از رئیس جمهور وجود ندارد و اینکه گفته شده خلاف قانون اساسی صورت گرفته در واقع ادعای بی‌اساسی است، چراکه اگر خلاف قانون اساسی بود قطعاً نمایندگان مجلس به طرح سوال ورود نمی‌کردند.

عضو کمیسیون امنیت ملی تصریح کرد: با توجه به کم‌کاری‌های که از سوی دولت در همه زمینه‌ها شده است واقعاً مجلس شورای اسلامی تعامل خوبی با دولتمردان داشته و در حقیقت مجلس می‌بایستی به دلیل ضعف‌های موجود چندین بار رئیس جمهور را برای پاسخگویی به مجلس احضار می‌کرد.

وی گفت: نمایندگان با توجه به شرایط موجود دولت را همراهی کردند تا اینکه دولتمردان وارد چالش نشوند و بدون دغدغه به کار خود ادامه دهند.

نماینده مردم ورامین تصریح کرد: مردم تشنه شنیدن حقایق هستند پس طرح سوال فرصت خوبی برای ایراد سخنرانی و صحبت رئیس جمهور با مردم است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهار کرد: چرا رئیس جمهور از طرح سوال نمایندگان عصبانی شده‌، بهتر است در مجلس حضور پیدا کرده و پاسخگو باشد تا مردم و نمایندگان در جریان کار قرار بگیرند.