به گزارش افکارنیوز،

محمدمهدی مفتح، با یادآوری آغاز دور جدید تحریم‌ها و حمایت اروپایی‌ها از جمهوری اسلامی ایران در مقابله از تحریم، گفت: مقام معظم رهبری فرمودند که مذاکره با اروپا ادامه پیدا کند، از این رو با توجه به تمام ابعاد باید مذاکرات را ادامه دهیم تا به یکباره غافل نشویم.

لزوم استفاده از تمام مواردی که منجر به افزایش اختلاف اروپا و آمریکا شود

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در این میان باید از هر نکته‌ای هم که می‌تواند به نفع جمهوری اسلامی باشد یا به تشدید اختلاف آمریکا و اروپا بینجامد استفاده کنیم.

سوء نیت اروپا هنوز مشخص نشده لذا در مورد حمایت یا عدم حمایت آنها نباید قضاوتی کرد

وی افزود: جمهوری اسلامی موضع حقی دارد و هر مجموعه‌ و کشوری هم که از موضع به حق ما دفاع کند، حمایت خواهیم کرد. در این راستا هنوز سوء نیت اروپا مشخص نشده بنابراین نمی‌توان در مورد حمایت از ایران در شرایط تحریمی قضاوت کرد.

مفتح یادآور شد: حمایت کشورهای اروپایی در شرایطی که دور جدید تحریم‌ها علی ایران اعمال شده است، بسیار موثر است. لذا در صورتی که اروپایی ها مبادلاتشان با جمهوری اسلامی را ادامه دهند و نفت ایران را بخرند کمک شایانی به ما خواهند کرد.

تسهیل مقابله با تحریم های آمریکایی در صورت حمایت اروپایی ها

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: اگر اروپایی‌ها و سایر طرف‌های برجام مواد مورد نیاز ایران را تامین کنند و تحت تاثیر تحریم‌های بانکی اروپا قرار نگیرند، جمهوری اسلامی به راحتی با شرایط تحریمی آمریکا مقابله خواهد کرد.