گروه سیاسی- پرویز سروری در گفتگو با افکارنیوز اظهار کرد: بی تردید برای اینکه یک جریان سیاسی رو به جلو حرکت کند باید کاستی ها را رفع و نقاط قوت را تقویت کند و نواصوگرایی با توجه به این مباحث می تواند حرکت مناسب و موفقی باشد، از سوی دیگر باید این مسئله را مدنظر قرار دارد که بهره گیری از جوان ها، نیروهای بالنده و باانگیزه و مطالبه گر در هر جریانی موجب حرکت، جوشش و خیزش آن جریان می شود.

 

وی ادامه داد: این اتفاق می تواند تاثیرات مهمی در رفع مشکلات و توسعه موفقیت ها داشته باشد. ضمن اینکه ضرورت دارد هر جریانی مدام در حال پوست اندازی باشد و با چرخش نیروی انسانی و تشخیص درست مقتضیات زمان، خودش را بیش از همیشه با ملاک ها و ارزش ها تطبیق دهد تا بتواند فرآیندهای نوینی را برای حرکت های نو به وجود بیاورد.

 

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی افزود: اگر منظور از جریان نو اصولگرایی مواردی است که به آن اشاره کردم، حتما مدل موفقی خواهد بود و آثار مثبتی در فضای جدید به وجود می آورد.

وی تاکید کرد: به اعتقاد من نواصولگرایی باید به همان اصول اولیه انقلاب اسلامی یعنی خدمت، ساده زیستی مدیران، توزیع عادلانه فرصت های اجتماعی برای همه مردم، کاستن از فاصله طبقاتی، افزایش فرصت ها برای نیروهایی که امکان دست یابی به فرصت های برتر را ندارند، منجر شود و این مسائل می تواند پیامدهای مثبتی را ایجاد کند.

سروری با اشاره به مبحث جوانگرایی در ساختار این جریان بیان کرد: نواصولگرایی یک اسم است و باید دید که آیا رسم موضوع به وجود می آید یا خیر اما مسئله این است که جوانگرایی یک لفظ نیست. یک حقیقت جدی است. انقلاب و پیروزی در جنگ 8 ساله و هر حرکتی بالنده ای با حضور جوانها شکل گرفته است.

وی عنوان کرد: جوانها انتظار دارند بعد از 40 سال به آنها به عنوان یک ابزار نگاه نشود و در متن مسئولیت های اجتماعی قرار بگیرند تا از این طریق امکانی برای بروز خلاقیت در اختیارشان قرار گرفته و مورد اعتماد باشند.

وی تصریح کرد: نواصولگرایی مطالبه ای است که در حال شکل گیری است اما در مسیر این پوست اندازی باید مسئله گردش مناسب نیروهای اجتماعی و تعامل سازنده بین نیروهای با سابقه و جوان صورت بگیرد و نیروهای مسن تر پشت صحنه بروند و نقش مشورتی و کارشناسی داشته باشند تا جوان ها در جلوی ویترین قرار بگیرند.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی عنوان کرد: در شرایط فعلی آفت جامعه ما، اصالت دادن به قدرت و مسئولیت است در حالی که قدرت و مسئولت ابزاری برای رسیدن به هدف و خدمت است اما متاسفانه ما شاهد بوده ایم که در هر دو جریان اصلاح طلب و اصولگرا یک عده به دنبال این بودند که منافع ملی را در جهت منافع شخصی خودشان قرار بدهند و خودشان اصالت پیدا کرده اند.

وی افزود: همین موضوع باعث رشد رانت، قرار گرفتن فرصت ها برای طبقه و عده ای خاص شده و رفته رفته شاهد انباشت ثروت برای افرادی شده ایم که تا دیروز مدعی ساده زیستی و انقلابیگری بودند، فاصله گرفتن از انقلابیگری و قرار گرفتن در مسیر زر و ثروت و قدرت باعث شد، غفلت و فراموشی از اصول مسلم انقلاب صورت بگیرد و رفته رفته فساد در خانواده انقلاب بومی سازی و به قول معروف تئوریزه شود.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی ادامه داد: این ها مباحثی است که با هاضمه انقلاب سازگاری ندارد، اما برخی تلاش می کنند این موارد را به عنوان اصول انقلاب و اصول پذیرفته شده از طرف انقلاب بپذیرند.

سروری گفت: اشرافی گری هم از دیگر موضوعاتی است که می توان در اینجا مطرح کرد، از ابتدای انقلاب تاکنون یک عده روزی شعارهایی می دادند که امروز دارند خلاف آن عمل می کنند و اشرافی گری را ارزشی برای خود قلمداد کرده اند.

وی بیان کرد: تبدیل و استحاله ارزش ها از آفت هایی بود که متاسفانه به دست کسانی صورت گرفت که یک روز انقلابی گری را صرفا از آن خودشان می دانستند اما در حال حاضر ما شاهد دگرگونی در رویکردها و عملکردهای آنها هستیم و نواصولگرایی باید بتواند در مسیر مقابله با این آفت ها حرکت کند.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی تصریح کرد: واقعیت خارجی نواصولگرایی را نمی دانم اما جوان گرایی، حرکت جهادی در قالب اصول مسلم انقلاب، گردش نیروی انسانی و امکان بروز چهره های جدید، نکات بسیار خوبی است.