به گزارش افکارنیوز،

روزنامه های صبح امروز ایران در سرمقاله های خود به مهمترین مسایل روز کشور و جهان پرداخته اند که گزیده آنها در ذیل می آید:

 

چرا در مرحله دولت اسلامی متوقف شده ایم؟

مقام معظم رهبری چند سال پیش ،در تبیین یک دکترین تعالی بخش، مراحل تحقق تمدن اسلامی(تحقق اهداف انقلاب اسلامی) را طی 5 مرحله اساسی خلاصه کردند: انقلاب اسلامی، نظام اسلامی،دولت اسلامی، جامعه(کشور)اسلامی و تمدن(دنیای )اسلامی.

حساب بانکی و حقوق شهروندی

دولت یازدهم در اولین آزمون اعتماد مردم به خود در اوایل کار یک رفراندوم برگزار کرد. بهانه این رفراندوم این بود که دولت از مردم خواست کسانی که “یارانه نقدی” نمی‌خواهند ثبت نام نکنند تا دولت بتواند از باقی مانده یارانه ها کاری برای تولید و تکمیل طرح های نیمه تمام کند.

کتیبه‌های امید

حالا به محرم هم می‌رسیم! عجله نکنید! راستش از هر جنگی بدتر همین «جنگ رسانه‌ای» است! شکست در جنگ رسانه‌ای از آنجا که ایمان و امید و انگیزه را از آدمی می‌گیرد، تلخ‌تر از هر شکستی است!

ضرورت درمان ویروس بدبینی

«اعتماد» سنگ بنای اتحاد و همکاری است که به تعبیر جامعه شناسان «مشارکت» را تولید و ارتقا می‌دهد و در سطح کلان برای یک نظام سیاسی سرمایه اجتماعی را پشتیبانی می‌کند و در سطح خرد و فردی نیز روابط را به نفع داد و ستد و حتی ایثار و فداکاری و همدلی با ضریب اطمینان بالا تقویت می‌کند.

مطهری: با شفافیت آرای نمایندگان موافق نیست

علی مطهری با بهانه کردن نظارت استصوابی می‌گوید با شفافیت آرای نمایندگان موافق نیست.