به گزارش افکارنیوز،

حسینعلی امیری در بدو ورود به بوشهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تجربه تاریخی به ما می آموزد که اتحاد، انسجام و همدلی بین سه قوه به ویژه بین مجلس و دولت در این شرایط خاص زمانی یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است.

وی افزود: همدلی و تعامل بیش از پیش دولت بعنوان نهادی که اداره امور کشور را در بحث اجرایی به عهده دارد و مجلس شورای اسلامی به‌عنوان رکن تقنینی و نظارتی کشور بسیار مهم و حیاتی است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور یادآورشد: اتحاد، انسجام، همراهی و وحدت ملی به ویژه بین نهادهای سیاسی، قوای سه‌گانه، نیروهای مسلح ضروری است.

امیری با بیان اینکه کشور در شرایط بحرانی نیست اما در شرایط بسیار خطیری قرار دارد اظهارداشت: امروز وارد جنگ تمام عیار اقتصادی که رژیم صهیونیستی و آمریکا با همکاری یکی دو تا از کشورهای منطقه بر ما تحمیل کرده‌اند شده‌ایم.

معاون پارلمانی رئیس جمهوری گفت: در این شرایط آن چیزی که می‌تواند ما را از مشکلات و توطئه‌های طراحی شده عبور دهد اتحاد و انسجام است.

امیری اضافه کرد: هر جا بین دولت و مجلس اتحاد و همراهی و درک مشترکی از مسائل شکل گرفته امور کشور خوب اداره و مشکلات مردم در مسیر حل قرار گرفته و در جایی که انشقاق حاکم بوده مسائل مردم و نظام جمهوری اسلامی اضافه‌تر شده است.

معاون پارلمانی رئیس جمهوری گفت: بنابراین در مسیر ارتقای تعامل بین مجلس و دولت همدلی و همراهی مرتب و مستمر در حال اقدام و برنامه‌ریزی است و وجدان عمومی مجلس هم حمایت از دولت را در مقاطع مختلف با شیوه‌های مختلف به اثبات رسانده است.

وی تاکید کرد: ما نیز از این تعامل و درک مشترک در این شرایط خاص خرسندیم و امیدواریم هر روز شاهد ارتقای این تعامل باشیم.

امیری در خصوص برنامه های دولت برای کمک به اقتصاد خانواده‌ها گفت: عمده برنامه‌ها و جلسه‌های دولت در خصوص سامان دادن به وضعیت اقتصادی کشور است.

وی اضافه کرد: سامان دادن وضع اقتصادی و کاهش آسیب‌های ناشی از تحریم‌ها از برنامه های دولت است.
این مقام مسئول اظهارداشت: همچنین رکن اختصاصی و کارشناسی دولت در ستاد اقتصادی که رئیس‌جمهوری مسئولیت راهبری آن را برعهده دارد فعال است.

امیری گفت: اگر مقایسه ای بین کشور خودمان و کشورهایی که اقتصاد آنها مبتنی بر نفت است داشته باشیم می بینم که در آن کشورها با کاهش و سقوط قیمت نفت با مشکلات زیادی مواجه شدند اما کشور ایران اداره شد و مشکلی نداشتیم.

وی بیان کرد: در این شرایط از محل درآمدهای نفتی به صندوق توسعه کمک شد که این بیانگر این است که تلاش دولت برای حل و فصل مشکلات اقتصادی کارشناسی و موثر بوده است.

امیری یادآورشد: جلسه های اقتصاد مقاومتی که از سیاست‌های راهبردی دولت و مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است نیز به صورت مستمر با حضور معاون اول رئیس جمهوری برگزار و دستورالعمل‌ها به استان‌ها ابلاغ می شود.

وی افزود: انتظار می‌رود با همکاری و حمایت مجلس شرایط اقتصادی کشور بهتر و کشور در مسیر صحیح و درستی قرار می گیرد.

معاون رئیس جمهور در خصوص سفر به استان بوشهر گفت: براساس دستور رئیس جمهوری، اعضای دولت در مناطق و استان‌ها برای پیگیری سیاستهای عمومی دولت حضور می یابند و ضمن گفت وگو با مردم طرح‌های عمرانی آماده در استان‌ها را افتتاح می کنند.

امیری اضافه کرد: افتتاح اورژانس هوایی بوشهر از جمله برنامه‌های سفر ایشان به استان است.

وی یادآورشد: اورژانس هوایی بوشهر در راستای سیاست‌های دولت مبنی بر ایجاد تسهیلات لازم برای آسیب دیدگان حوادث و سوانح و امدادرسانی سریع به این افراد است.

امیری گفت: توجه دولت به مناطق کمتر توسعه یافته از سیاستهای راهبردی دولت است که در همین راستا افتتاح سد تنگ ارم دشتستان از جمله دیگر برنامه های این سفر است.

وی شرکت در شورای اداری استان و بازدید از بافت قدیم و موزه رئیسعلی دلواری را از دیگر برنامه های سفر خود به استان بوشهر عنوان کرد.