به گزارش افکارنیوز،

منصور غلامی روز شنبه در جمع دانشجویان دانشگاه بیرجند اظهار داشت: دانشجو نباید سیاسی کاری کند و باید مراقب باشد کسانی که با سیاسی کاری از فضای دانشگاهی سوء استفاده می‌کنند در مقاصد غیر منافع ملی استفاده نبرند.

وی خطاب به دانشجویان افزود: شما نسل با اطلاعی هستید توجه دارید مقام معظم رهبری در ارتباط با آنچه نگران کننده بوده و هست فرموده اند «سیاست بله سیاسی کاری نه».

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در ارتباط با احکام قضایی دانشجویانی که در تجمعات و اغتشاشات دستگیر شده اند بیان کرد: در این خصوص پیگیری‌های زیادی شد مسئولان قوه قضائیه همکاری خوبی داشتند و اکنون برخی از این دانشجویان در حال تحصیل هستند.

وی اضافه کرد: امید است نتیجه این پیگیری‌ها سبب شود دانشجویانی که جرم و تخلف دانسته‌ای مرتکب نشده اند دچار مشکل نشوند.

غلامی عنوان کرد: مشکلات، انتقادات و پیشنهادات دانشجویان و نمایندگان آنان در دانشگاه بیرجند شنیده شد که برای رفع بخشی از این مشکلات از جمله سرویس ایاب و ذهاب از طریق استانداری و مسئولان استان پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهیم.

وی با بیان اینکه همه مشکلات دانشجویان را می‌دانیم و به آن واقف هستیم گفت: تا جایی که ممکن است تلاش کرده ایم سطح خدمات رفاهی دانشگاه‌ها را افزایش دهیم.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: یکسری عقب ماندگی‌هایی در زمینه خدمات رفاهی از گذشته‌های دور داریم، اما در چند سال اخیر تلاش زیادی شده تا کیفیت خدمات رفاهی افزایش یابد و هنوز این برنامه ادامه دارد.

وی در ارتباط با بازدید‌های علمی دانشجویان اظهار داشت: دانشگاه‌ها برای تامین بازدید‌های علمی برنامه و برنامه ریزی لازم را در تامین بودجه‌ها داشته باشند، اساتید عامل اصلی به موقع انجام شدن برنامه‌های بازدید هستند.

غلامی بیان کرد: اکنون که اوایل ترم هستیم دانشجویان اگر برنامه بازدید علمی دارند باید با اساتید دانشگاه‌ها هماهنگ کنند گاهی ممکن است مشغله فکری سبب شود بازدید‌ها به اندازه لازم انجام نشود که تقاضا داریم در دانشگاه بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

وی به افتتاح پروژه‌های عمرانی خیرخواهانه در دانشگاه بیرجند اشاره کرد و افزود: در سطح دانشگاه‌های کشور فعالیت‌های عمرانی زیادی توسط خیران در حال انجام است که در دانشگاه بیرجند نیز این فعالیت‌ها موجب دلگرمی است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه هیچوقت از نشست با دانشجویان دانشگاه‌ها پشیمان نبوده ام یادآور شد: نشست‌های دانشجویی با صفا و صمیمیت و با صراحتی که لازمه جوانی است انجام می‌شود همکاران دانشگاهی هم از صراحت دانشجویان ناراحت نمی‌شوند بلکه باید این صراحت در جامعه سبب شود با شرافت و شهامت زندگی کنید.

وی اضافه کرد: این تمرین‌ها زیاد نیست که ما تحمل آن را نداشته باشیم، اما دانشجویان به طور حتم باید صداقت، امانت و اعتماد را در کنار شهامت داشته باشند.

غلامی، اخلاق را محور زندگی اجتماعی بشر دانست و گفت: دین مبین اسلام نیز تاکید بر اخلاق دارد پیامبر اکرم (ص) فرموده من برای اتمام مکارم اخلاقی مبعوث شده ام لذا باید همه تلاش کنیم در هر شرایط سختی اخلاق را سرلوحه کار خود قرار دهیم.