به گزارش افکارنیوز،

معاون وزیر امور خارجه روسیه با اعلام مخالفت کشورش با گسترش تحریم‌های آمریکا علیه ایران اعلام کرد: آمریکا از هیچ اقدامی برای فشار آوردن به کشور‌هایی که از سیاست این کشور پیروی نمی‌کنند، کوتاهی نمی‌کند.

به گزارش ریانووستی، «سرگئی ریابکوف» روز چهارشنبه درخصوص راهبرد جدید امریکا برای تحریم ایران و روسیه بخاطر بازسازی سوریه گفت: مسکو گسترش تحریم‌های آمریکا علیه ایران و کلا کشور‌های شرکت کننده در بازسازی سوریه را اقدامی منفی می‌داند.

وی افزود: تحریم‌های اخیر علیه ایران سیاست واشنگتن برای رد ضرورت مشارکت در بازسازی سوریه و بازگشت زندگی عادی به این کشور توسط دیگر بازیگران را اثبات می‌کند.

ریابکوف خاطرنشان کرد: مسکو در این شرایط به همکاری‌های خود با تهران درخصوص طیف وسیعی از مسائل ادامه می‌دهد و در این بین مساله همکاری دوجانبه در عرصه‌های مختلف و گفت: وگو‌های سیاسی و همکاری همه جانبه در جامعه بین الملل قرار دارد.

معاون وزیر خارجه روسیه گفت: ایالات متحده قصد دارد از موقعیت برتر خود در بازار‌های مالی و موقعیت دلار به عنوان ارز ذخیره جهانی برای تضعیف ایران استفاده کند.

دیپلمات روس خاطرنشان کرد: پاسخ ایران به این اقدامات واشنگتن می‌تواند ایجاد ساز و کار‌های مالی دفاعی و گسترش روابط بین المللی با دیگر کشور‌ها باشد.

وی ادامه داد: ایران می‌تواند با ایجاد مکانیسم‌های دفاعی و نیز همکاری با نیرو‌های سازنده و کشور‌های دارای سیاست معقول، با این اقدامات مخرب واشنگتن مقابله کند.

رسانه‌های روسی روز سه شنبه اعلام کردند که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا راهبرد جدیدی درخصوص سوریه اعمال می‌کند که شامل وضع تحریم‌های جدید علیه شرکت‌های روسی و ایرانی فعال در بازسازی سوریه است.