به گزارش افکارنیوز،

مجتبی ذوالنوری، با اشاره به اتمام گزارش شش ماهه پنجم و ششم کمیته هسته ای مجلس پیرامون عملکردها در اجرای برجام، گفت: از آنجایی که وضعیت اروپا در حوزه برجام به خصوص بعد از خروج آمریکا از این توافقنامه مشخص نبود، تصمیم گرفتیم تا 2 گزارش شش ماهه را با هم تهیه کنیم.

گزارش شش ماهه پنجم و ششم کمیته هسته‌ای مجلس به زودی در صحن قرائت می‌شود

نماینده مردم قم در مجلس دهم در ادامه با بیان اینکه گزارش شش ماهه پنجم و ششم کمیته هسته ای مجلس از تاریخ 26 تیر 96 تا 26 تیر 97 است، عنوان کرد: این گزارش حدود یک هفته قبل از هفته تعطیلی مجلس برای سرکشی نمایندگان به حوزه های انتخابیه خود در آخرین جلسه کمیسیون امنیت ملی به تصویب رسید.

وی افزود: از آنجایی که کمیته هسته ای با دقت و کارشناسی گزارش خود را تهیه کرده بود تغییرات چندانی در کمیسیون امنیت بر آن وارد نشد و منتظریم تا در صحن علنی قرائت شود.

ذوالنوری در ادامه در خصوص زمان قرائت گزارش شش ماهه پنجم و ششم کمیته هسته ای در صحن اظهار داشت: گزارش کمیته در کمیسیون به تصویب نمایندگان رسید و به هیأت رئیسه ارجاع شد تا در نوبت طرح در صحن واقع شود که با رایزنی ها تلاش داریم هرچه سریع تر در دستور کار صحن قرار گیرد.

فصل تحریم‌های علیه ایران در زمان بعد از خروج آمریکا از برجام مملو از تحریم‌های جدید است

وی در ادامه با بیان اینکه گزارش کمیته هسته ای در چند مقطع زمانی به بررسی مسائل پرداخته است، گفت: در این گزارش به بررسی وضعیت تحریم ها قبل از خروج آمریکا از برجام و بعد از خروج آنها پرداخته ایم که هر کدام از این فصول زمانی شامل سه بخش تحریم های رفع شده، تحریم های باقی مانده و تحریم های جدید می شود.

رئیس کمیته هسته ای مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: بحث تحریم ها در بازه زمانی اجرای برجام بعد از خروج آمریکا از آن، مملو از تحریم های جدیدی است که آمریکا علیه ایران وضع کرده و نقض کامل برجام است لذا ویژگی این گزارش برای زمان بعد از خروج آمریکا از برجام است که جزئیات آن صرفا در صحن علنی مشخص می شود.