گروه سیاسی- حسن روحانی تصمیم گرفته شریعتمداری وزیر صمت را به عنوان وزیر کار، تعاون و امور اجتماعی به مجلس معرفی کند که در جای خود جای تامل دارد.
به گزارش افکارنیوز،اولا اینکه شریعتنداری در وزارت صنعت و معدن و تجارت نتوانست کارنامه درخشانی از خود به جای بگذارد و همین موضوع باعث شده احتمال رای اعتماد وی در مجلس پایین بیاید.
علی رستمیان، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس درباره معرفی محمد شریعتمداری به عنوان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: هنوز کمیسیون اجتماعی بررسی دقیقی درباره صلاحیت وی نکرده اما این سؤال مطرح است که چرا او را از وزارت صنعت، معدن و تجارت به این وزارتخانه می‌آورند. اگر موفق بوده چرا در همان جا ادامه فعالیت نمی‌دهد و اگر موفق نبوده چرا به عنوان وزیر مجدداً معرفی می‌شود؟
وی ادامه داد: فعلاً سؤال‌ها و ابهاماتی برای نمایندگان مطرح است که البته تصمیم‌گیری در این زمینه نیازمند بررسی برنامه کار وزیر پیشنهادی است.
این عضو کمیسیون اجتماعی تأکید کرد: آقای شریعتمداری باید برای حوزه کار، اشتغال و روابط کار برنامه دقیق و مسئولیت‌پذیری در قبال این موارد داشته باشد.
از سوی دیگر سازمان تامین اجتماعی که وظایف مهمی در موضوع کارگر و کارفرما و رسیدگی به مشکلات مردم بر عهده دارد چند روزی است که در سایت اطلاع رسانی خود مصاحبه‌ها و مطالبی در حمایت از تصدی شریعتمداری بر وزارت کار منتشر کرده است.
از سوی دیگر هفته‌نامه آتیه نو متعلق به سازمان تامین اجتماعی در صفحه نخست خود با عکسی از محمد شریعتمداری و تیتر «اقتصاد و رفاه در انتظار تحولی تازه» به حمایت از وزارت او پرداخت.
سازمان تامین اجتماعی باید مشخص کند به فکر کارگران است یا وظیفه وی حمایت از یک ویز پیشنهادی می باشد؟