به گزارش افکارنیوز،

"آلکسی پوشکوف" رئیس کمیسیون سیاست اطلاعاتی شورای فدراسیون (سنای) روسیه اعلام کرد، آمریکا نشان داده که حاضر است در هر لحظه هر توافقنامه بین المللی را مورد تجدیدنظر قرار دهند که این مسئله ایالات متحده را به قدرتی غیرقابل پیش‌بینی و غیرقابل اعتماد تبدیل کرده است.

این سناتور بلندپایه روس در صفحه تویئتر خود نوشت: «دولت دونالد ترامپ از بازگشت به تمامی تحریم‌های اعمال شده علیه ایران خبر داده که پس از انعقاد توافقنامه هسته‌ای با تهران در سال 2015 لغو شده بودند. این بهایی است که امضای هر توافقی با آمریکا دربر دارد. آنها در هر لحظه یا بعد از تغییر هر دولتی ممکن است در مورد هر توافقنامه بین المللی تجدید نظر کنند. این واقعیت ایالات متحده را به قدرتی غیرقابل پیش‌بینی و غیرقابل اعتماد تبدیل کرده است.»

دولت آمریکا روز گذشته اعلام کرد که این کشور همه تحریم‌های لغو شده علیه ایران در چارچوب توافقنامه هسته‌ای سال 2015 را بار دیگر مورد اجرا قرار می‌دهد. مقامات کاخ سفید توضیح دادند که دونالد ترامپ در نظر گرفته تا شدیدالحن‌ترین تحریم‌ها علیه تهران را اعمال کند که بسیاری از بخش‌های کلیدی اقتصاد ایران را هدف قرار داده است.