به گزارش افکارنیوز،

محمد جواد ظریف کشورمان شامگاه دوشنبه 14 آبان ماه اقدام دولت آمریکا در تحریم یک بانک تعطیل‌شده ایرانی و نفت‌کش غرق‌شده سانچی را در راستای عملیاتی روانی واشنگتن علیه ایران توصیف کرد.

ظریف در پستی توئیتری نوشت: «آمریکا در یک عملیات روانی ناکام برای پر نشان دادن فهرست نهادهای تحریم‌شده ایران - که به صورت غیرعامدانه هدف قرار دادن کور ایرانی‌های عادی را هم اثبات می‌کند- بانکی را که 6 سال پیش تعطیل شده و کشتی‌ای که سال گذشته غرق شد را در فهرست تحریم‌ها قرار داد.»

وزارت خزانه‌داری آمریکا امروز دوشنبه اعلام کرد 700 فرد، شرکت، هواپیما و کشتی را در فهرست تحریم‌ها علیه ایران قرار داده است.

بسیاری از این 700 نهاد و شخص مورد تحریم، پیشتر در دوران اوباما نیز تحت تحریم بوده‌اند، هرچند که در پی توافق برجام، تحریم‌های اعمالی علیه آن‌ها معلق شد. با این حال حدود 300 مورد از نهادها و اشخاص تحت تحریم به تازگی وارد فهرست تحریمی آمریکا شده‌اند.

یکی از کشتی‌هایی که دولت آمریکا در فهرست تحریم‌ها قرار داده نفت‌کش «ام‌وی سانچی» است که دی‌ماه سال 1396 با یک کشتی فله‌بر چینی در سواحل چین برخورد کرد. بانک تات که چند سال پیش تغییرنام داده هم در فهرست تحریم‌ها قرار گرفت.