به گزارش افکارنیوز،

 عضو کمیسیون امنیت ملی گفت: ملت ایران در چهل سال گذشته همواره بی نیازی خود به آمریکا را نشان داده‌اند، در طول تاریخ و در هر برهه‌ای که آمریکایی‌ها تحریم‌هایی علیه کشومان اعمال کردند، ایران به راحتی مشکلات خود را حل کرد و موفقیت‌های قابل توجهی هم بدست آورد.

سیدحسین نقوی حسینی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، در واکنش به تعلل اتحادیه اروپا برای ایجاد کانال مبادله مالی با ایران، اظهار کرد: اروپایی‌ها متعهد شده‌اند که کانال مالی برای ارتباط با ایران برقرار کنند و با توجه به اینکه ایران اقدامات مورد نظرشان را انجام داده است باید شرایط همکاری مالی و پولی را عادی سازی کنند.

وی افزود: مشکلات داخلی اروپایی‌ها نباید مانع از انجام تعهداتشان شود، جمهوری اسلامی ایران از آنها انتظار دارد که مشکل میزبانی این کانال را حل کنند و این بهانه که فلان کشور میزبانی را نپذیرفته مقبول نیست.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاسیت خارجی در بخش دیگری از صحبت هایش در واکنش به درخواست وزیر امور خارجه آمریکا از کشور‌های عربی حاشیه خلیج فارس مبنی بر اینکه برای مقابله با ایران متحد باشند، بیان کرد:کشمکش‌های منطقه‌ای، جنگ‌های نیابتی و استفاده از کشور‌های منطقه همگی ابزاری‌های آمریکا برای انجام اقدامات خصمانه علیه ایران است.

نقوی حسینی ادامه داد: آمریکا به خوبی می‌داند هزینه مقابله با ایران مقرون به صرفه نیست به همین دلیل تلاش می‌کند این هزینه را از جیب گاو‌های شیرده منطقه بپردازند، آمریکا می‌خواهد از کشور‌های حوزه خلیج فارس به عنوان ژاندارم منطقه‌ای خود علیه ایران استفاده کند، در همین راستا از آنها می‌خواهد که متحد باشند و اقدامات خصمانه علیه ایران انجام دهند.

سخنگوی فراکسیون ولایی در واکنش به سخنان گستاخانه وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر اینکه اگر ایران می‌خواهد مردمش غذا بخورند باید به حرف آمریکا گوش کند گفت: ملت ایران در چهل سال گذشته همواره بی نیازی خود به آمریکا را نشان داده‌اند، در طول تاریخ و در هر برهه‌ای که آمریکایی‌ها تحریم‌هایی علیه کشومان اعمال کردند، ایران به راحتی مشکلات خود را حل کرد و موفقیت‌های قابل توجهی هم بدست آورد.

عضو کمیسیون امنیت ملی خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها مدعی بودند که با ملت ایران مشکلی ندارند و حتی در مناسبات پیام تبریک می‌فرستادند، اما اظهارات خصمانه اخیر مقامات آمریکایی، ضمن رد این ادعا، نشان داد که هدف اصلی آنها فشار به مردم ایران است.