به گزارش افکارنیوز،

محمد حسن قدیری ابیانه شامگاه سه‌شنبه در نشستی با عنوان تاثیر انقلاب اسلامی در افول آمریکا به میزبانی مسجد حضرت، ولی عصر (عج) سمنان ضمن بیان اینکه قدرت نظام جمهوری اسلامی ایران استکبار جهانی را به ستوه آورده است، ابراز داشت: افرادی که قبله آن‌ها غرب است باید بدانند که ارتباط با آمریکا راه خوشبختی نیست، امروز ایران به قدرتی مستقل تبدیل‌شده و حرف اول را در منطقه می‌زند.

وی بابیان اینکه استکبار هیچ زمان خیرخواه ما نبوده و باید نسبت به ارتباط با غرب کاملا هوشیار باشیم، اضافه کرد: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی، حکومت آل سعود روبه‌زوال پیش می‌رود و تفکر ترامپ باعث جدایی بین آمریکا و اروپا شده است که این روند به نفع ایران خواهد بود.

سفیر سابق ایران در کشور‌های مکزیک و استرالیا بابیان اینکه ایران قدرت جهانی مستقل است، ابراز داشت: در شرایطی که دشمن می‌کوشد تا با انواع هجمه‌ها علیه اقتدار نظام بین مردم و دولت جدایی ایجاد کرده و نظام را ناکارآمد جلوه دهد باید بیش از پیش برای افزایش عزت و سربلندی کشور تلاش کرد.

قدیری ابیانه بابیان اینکه در حالی ایران ابر قدرت منطقه است اقتصاد آمریکا رو به فروپاشی است، تصریح کرد: آمریکا میلیارد‌ها دلار به کشور‌های دیگر بدهکار است و ۴۰ میلیون نفر زیر خط فقر دارد و این اتفاقا در شرایطی رخ داد که روز به روز شاهد افزایش اقتدار ایران در منطقه هستیم.

وی اضافه کرد: مردم ایران طی این چهار دهه بار‌ها پاسخ خود را به یاوه‌گویی‌های آمریکا دادند و این تفکر در حال گسترش به کشور‌های همسایه باعث هراس استکبار شد و در تلاش برای بر هم زدن این آرامش و کوچک شمردن حضور مردم در دفاع از آرمان‌های انقلابی است.