به گزارش افکارنیوز،

عباس پاپی‌زاده، عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی با بیان اینکه طی چند سال گذشته دولت خلاف قانون خرید تضمینی محصولات کشاورزی و گندم عمل می‌کند، گفت: دولت طی چند سال گذشته، قیمت تعیین شده گندم را بسیار پایین‌تر از آن چیزی که در قانون خرید تضمینی آمده در نظر گرفته، اعلام می‌کند و قانون خرید تضمینی گندم را نادیده گرفته است.


وی افزود: طبق قانون دولت باید شهریورماه هر سال قیمت خرید گندم برای سال زراعی پیش‌رو را تعیین کند، متأسفانه طی چند سال گذشته با تأخیر این کار را کرده و در سال جاری نیز هم با بیش از 2 ماه تأخیر قیمت‌ها اعلام شده است که این تاخیر باعث سردرگمی کشاورزان می‌شود.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه برخی نمایندگان در رابطه با تعیین قیمت تضمینی گندم از سوی دولت جلسه‌ای با لاریجانی، رئیس مجلس داشتند، تصریح کرد: نمایندگان در این جلسه اعتراض خود را نسبت به قیمت خرید تضمینی گندم به رئیس مجلس اعلام کردند.

پاپی‌زاده تاکید کرد: مقرر شد آقای لاریجانی از طرف مجلس این موضوع را با رئیس‌جمهور در میان بگذارد و تقاضای تجدید نظر و اصلاح قیمت 1470 تومانی (برای هر کیلو گندم) که اعلام شده را داشته باشد.

دولت با 3 ماه تأخیر قیمت خرید تضمینی هر کیلو گندم را 1470 تومان تعیین کرده است که این مسئله باعث نارضایتی گندم‌کاران شده است.