به گزارش افکارنیوز،

نشریه جروزالم پست چاپ رژیم صهیونیستی در گزارشی، سیمنار همکاری‌های بین ‌المللی هسته‌ای ایران و اروپا را که به تازگی در بروکسل برگزار شد، نشان از «اختلاف آشکار با رویه آمریکا» دانست.

این روزنامه مدعی شد: به رغم خبرهای منتشر شده در خصوص فعالیت‌های اخیر ایران در اروپا علیه مخالفان و محکومیت ضمنی آن توسط برخی کشورهای اروپایی، برگزاری سمینار همکاری‌های هسته‌ای بین تهران و اتحادیه اروپا در بروکسل نشانه تفاوت دیدگاه اروپا و آمریکا است.
همچنین حمایت اروپا از برجام در کنار اظهارات موگرینی، نشانگر تناقض قابل ملاحظه‌ مواضع آمریکا و اروپا در رابطه با برنامه هسته‌ای ایران است.
جروزالم پست ادامه داد: کشورهای اروپایی حتی درصدد تدوین مکانیسمی خاص برای ادامه پرداخت نقدی برای صادرات ایران در جهت دور زدن برنامه تحریم‌های جاری مالی و تجاری امریکا هستند. 
نویسنده با طرح این پرسش که چرا اروپا حاضر است روابط خود با آمریکا را به خطر بیندازد، افزود: علی اکبر صالحی ریاست سازمان هسته‌ای ایران قبل از ملاقات‌های خود با مقام‌های ارشد اروپایی در بروکسل هشدار داد که در صورت همکاری اروپایی‌ها با تحریم‌های آمریکا و خودداری از خرید نفت ایران، برجام را کنار گذاشته و به فعالیت‌های غنی‌سازی تا 20 درصد بازخواهد گشت. 
در ادامه گزارش روز یکشنبه آمده است: علت نزدیک شدن اروپا به ایران صرفاً برای لجبازی با سیاست‌های تند امریکا است. 
جروزالم پست نوشت: از سوی دیگر نفرت از اصل یهودیت توضیح دیگری برای جلب نظر ایران است و بر اساس گزارش جدید CNN، نفرت از یهودیت کماکان نیروی مهم سیاسی و اجتماعی در اروپا محسوب می‌ شود. 
گزارش ادامه داد: مقامات ارشد سیاسی اروپا از جمله موگرینی رییس سیاست خارجی و (میگل) کانیته اصرار دارند که حفظ تعهدات به برجام 2015 به منظور دور نگاه داشتن ایران از تبدیل به یک قدرت هسته‌ای و لذا تضمین امنیت اروپا و جهان است. 
کانیته، کمیسیونر انرژی اتحادیه اروپا قبل از اجلاس بروکسل علناً اعلام داشت که (برجام) برای امنیت اروپا و تمامی جهان حیاتی است و جایگزین صلح آمیز دیگری وجود ندارد. 
جروزالم پست افزود: صالحی نیز به روشنی اعلام کرد که موضوع هسته‌ای به مانند سایه شمشیری بر جهان وجود دارد و در صورت کوتاهی اروپا در حمایت از ایران در مقابل تهدیدات امریکا، وضعیتی بسیار غیرقابل پیش‌بینی پدید خواهد آمد.
نویسنده مدعی است: در حقیقت به رغم آنچه گفته شده، برجام در مورد عدم گسترش سلاح هسته‌ای نیست و صرفاً یک پرداخت و تطمیع است.
گزارش این رسانه صهیونیستی در پایان افزود: صالحی طی چند هفته گذشته اعلام کرد که اگر ایران نتواند نفت خود را بفروشد و به تبادلات مالی ادامه دهد، نگاه داشتن و حفظ توافق به نفع هیچ کس نخواهد بود. نگاهی دقیق به ماهیت توافق برجام نشان‌دهنده تقویت ایران توسط اروپا و سیاست ضدیهودیت در کنار اختلاف آشکار با رویه آمریکا می باشد.
رییس سازمان انرژی اتمی ایران هفته گذشته در رأس هیاتی بلند پایه برای شرکت در سومین سمینار همکاری های هسته ای بین المللی ایران و اتحادیه اروپا به بروکسل سفر کرد.
در بیانیه پایانی این سمینار، بر گسترش همکاری‌های صلح‌آمیز انرژی هسته‌ای در چارچوب برجام و تداوم اجرای این توافق تاکید شد.
بر اساس این بیانیه، این فعالیت‌ها شامل برگزاری سمینارهایی در حوزه مقررات هسته‌ای و اطلاع‌رسانی، حضور در کنفرانس‌های اروپایی در حوزه هسته‌ای، به اشتراک‌گذاری تجارب و روش‌های «استرس تست» هسته‌ای، بهبود مشارکت در حوزه توسعه و تحقیق، پروژه‌هایی بر بستر طرح همکاری‌های ایمنی هسته‌ای اروپا و نیز برگزاری کنفرانسی برای جلب حمایت بین‌المللی در ایجاد مرکز ایمنی هسته‌ای است.