به گزارش افکارنیوز،

 سردار سرتیپ «احمد وحیدی» رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی در اولین همایش و نمایشگاه دستاورد‌های پژوهشگران وظیفه که صبح دوشنبه در این دانشگاه برگزار شد، اظهار کرد: امروز در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب قرار داریم. انقلابی که الگو و مبنای حرکتی انجام موضوعات علمی است؛ انقلاب اسلامی در ۴۰ سالگی عمر خود دستاورد‌های بزرگ علمی متعددی داشته به عنوان مثال در تولید علم نانو در رتبه چهارم و در هسته‌ای در رتبه دهم دنیا قرار داریم.

وی افزود: همچنین در رشته زیست‌فناوری اول منطقه و ۱۵ دنیا، در هوافضا جزو ۱۰ کشور اول هستیم و به لحاظ جایگاه علمی در منطقه رتبه اول و ۱۷ دنیا قرار داریم.

سردار وحیدی ادامه داد: این جایگاه‌های علمی در حالی حاصل شده که از همان روز اول پیروزی انقلاب تا کنون در معرض انواع فشارها، تحریم‌ها قرار داشته که در این رابطه می‌توان از حرکت‌های تجزیه‌طلب تا کودتا، جنگ تحمیلی و تحریم‌های امروز که از آن به‌عنوان تحریم‌های فلج‌کننده یاد می‌کنند، اشاره کرد.

وی با اشاره به اینکه روزی در تهران شاهد ۳۰۰ عملیات توسط منافقین بودیم، بیان کرد: علی‌رغم اعمال تمام تحریم‌های همه جانبه و فشار‌های بی پایان علیه انقلاب اسلامی، به تکنولوژی‌های پیشرفته‌ای دست یافتیم؛ مانند دست‌یابی به تکنولوژی موشک‌های نقطه‌زن که غرب تصور آن را هم نمی‌کرد.

رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی تاکید کرد: البته تمام این موفقیت‌ها در شرایطی به دست آمد که برای به دست آوردن آن‌ها از تمام ظرفیت‌های خود استفاده نکردیم؛ یعنی با وجود همه فشارها، تحریم‌ها و کمبودها، چنین موفقیت‌هایی حاصل شده به نحوی که همین مقدار موفقیت، نگرانی‌های دنیای سلطه‌گران را موجب شده است.

وی عنوان کرد: چنانچه نخبگان در نظام پیوسته‌ای با هم ارتباط پیدا کنند و تجربیات یکدیگر بهره‌مند شوند به طور حتم دنیا بیش از پیش در برابر پیشرفت‌های ایران سر تعظیم فرود می‌آورد.

رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی گفت: غربی‌ها از یک طرف به بهانه‌هایی ایران را متهم می‌کنند و از طرف دیگر به دنبال جذب و بکار گیری پژوهشگران و نخبگان کشورمان هستند.