به گزارش افکارنیوز،

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، معتقد است که قیمت کنونی ارز حباب است و قیمت دلار در بازار آزاد باید بین ۷ تا ۸ هزار تومان باشد.

سید ناصر موسوی لارگانی با اشاره به نوسانات قیمتی ارز در روز‌های اخیر، گفت: سال گذشته در همین ایام نوسانات نرخ ارز آغاز شد که دلیل نابسامانی در این بازار سال نوی میلادی عنوان شد، البته سال نوی میلادی نمی‌تواند تاثیری زیادی در نوسانات ارز داشته باشد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ژانویه یکی از دلایل جزیی افزایش نرخ ارز بوده است، افزود: دولت و اظهارات مسئولان دولتی نیز در افزایش قیمت دلار تاثیرگذار بوده است.

وی ادامه داد: دولت از فرصت نابسامانی‌های ارزی استفاده کرده و با تسعیر نرخ ارز توانست بخش قابل توجهی از بدهی خود را به سازمان‌ها از جمله تامین اجتماعی و سیستم بانکی پرداخت کند.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه رییس جمهور در بخشی از صحبت‌های خود عنوان کردکه می‌توانم دستور صادر کنم که قیمت ارز به سال گذشته بازگردد، افزود: این موضوع نشان می‌دهد همانگونه که دولت می‌تواند در کاهش نرخ ارز تاثیرگذار باشد در افزایش نرخ ارز نیز تاثیرگذار است.

وی با اشاره به اینکه در شرایط کنونی یکی از دلایل افزایش نرخ ارز بودجه سال ۹۸ است، افزود: در بودجه سال ۹۷، قیمت ارز ۳ هزار و ۷۰۰ تومان بود، هرچند که به این مصوبه عمل نشد و ارز در بازار ۴ هزار و ۲۰۰ تومان ارائه شد، اما در بودجه سال ۹۸، قیمت ارز ۵ هزار و ۷۰۰ تومان مطرح شده که در افزایش نرخ در روز‌های اخیر تاثیر داشته است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه کارشناسان معتقد هستند که قیمت کنونی ارز حباب است، تصریح کرد: قیمت دلار در بازار آزاد باید بین ۷ تا ۸ هزار تومان باشد که دولت با مدیریت و برنامه ریزی باید نرخ ارز را به قیمت واقعی نزدیک کند، لذا روند کاهشی بار دیگر از سرگرفته شده و باید ادامه یابد.