به گزارش افکارنیوز،

محمود صادقی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی در صحن علنی مجلس گفت: برخی از مسئولین اجرایی و وزرا برای گریز از اجرای قانون عدم به کار گیری بازنشستگان که در مجلس شورای اسلامی تصویب شده است از طریق راه‌های مختلفی متوسل می‌شوند.

وی  افزود: اصل حاکمیت قانون و برابری عموم در برابر قانون از اصول عقلایی است که در اصول قانون اساسی بارها مورد تاکید قرار گرفته است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی  تصریح کرد:‌در اصل 107 قانون اساسی که مربوط به انتخاب رهبری به عنوان عالی‌ترین رکن نظام جمهوری اسلامی است تصریح کرده است که رهبر در برابر همه قوانین با سایر افراد کشور مساوی است. نکته قابل توجه در این خصوص آن است که این موضوع در سال 68 در جریان بازنگری قانون اساسی به اصل 107 اضافه شده است. یعنی در زمانی که به قانون اساسی عبارت مطلقه را به واژه ولایت فقیه اضافه کرده و بر مطلقه بودن ولایت و مساوی بودن رهبر در برابر قوانین تاکید کرده است.

صادقی گفت: این قانون برای آن تصویب شد حلقه وصله مدیریت در کشور باز شده و موجب امیدواری مردم و نسل جوان شود تا آنها بتوانند در سطوح مختلف مدیریت کشور مجال حضور داشته باشند اما متاسفانه برخی وزرا توسط به رهبری با استجازه از ایشان تلاش کردند خود را از شمول قانون خارج کنند.

وی افزود: این شائبه حتی ایجاد شده که شاید حتی تصویب این قانون و شیوه اجرای آن برای حدس برخی اشخاص و طیف‌ها از رده مدیریتی کشور بوده است. البته رهبری تاکید کردند که مجلس بهتر از خود قانون اصلاح کند طوری که امکان حضور برخی افراد باشد. اما انتظار آن است که تا قبل از اصلاح قانون ایشان مسئولان اجرایی کشور را امر کرده و ملزم به اجرای کامل قانون  کند تا اینکه مجلس در این خصوص تعیین تکلیف کند.