گروه سیاسی-  ترامپ سرانجام تصمیم خود را برای خارج کردن نیروهای نظامی آمریکا از سوریه گرفت و همین موضوع باعث ناراحتی و عصبانیت متحد همیشگی خود یعنی اسرائیلی ها شده است.

به گزارش افکارنیوز، رئیس جمهور آمریکا که همواره در تصمیم گیری های خود مانند دلالان به فکر سود و زیان منافعش است این روزها به خوبی می داند که جریان مقاومت در منطقه پیروز شده و ماندن نیروهای آمریکایی در سوریه هیچ سود و فایده ای برای این کشور ندارد جز هزینه کردن بی جهت.

هر چند مشاوران ترامپ سعی کردند که رئیس جمهور آمریکا را راضی کنند برای تقابل با ایران نیروهایش در سوریه را حتی تقویت کند و طرحی بر این مبنا تهیه کردند اما به گفته مقام‌های امریکایی ترامپ هیچ‌گاه موافقت خود را با گسترش حضور این کشور در سوریه برای مقابله با ایران اعلام نکرد. یک مقام امریکایی گفت: «این راهبرد با محوریت ایران هیچ‌گاه مورد تأیید رئیس‌جمهور قرار نگرفت.

ترامپ در جدید ترین اظهاراتش درباره ایران و نقش کشورمان در سوریه گفته من نمی‌خواهم امریکا تا ابد در سوریه بماند، سوریه فقط خاک است و مرگ. ایران دارد واقعاً افرادش را از سوریه بیرون می‌کشد، اما صادقانه بگویم هر کاری که می‌خواهند می‌توانند در سوریه انجام دهند.

 

این اظهارات ترامپ با واکنش تند صهیونیست ها مواجه شد تا جایی که یک مقام ارشد اسرائیلی گفته این ناراحت‌کننده است که ترامپ علاقه‌ای به گزارش‌های اطلاعاتی نمی‌دهد. من شوکه شده‌ام. ترامپ درباره سنگربندی ایران در سوریه و اینکه چه اتفاقی در آنجا می‌افتد چیزی نمی‌داند.

 

به نظر می رسد حالا که دیگر دوران داعش در سوریه سرآمده و با تدبیر حاج قاسم سلیمانی این ولد ملعون استکبار جهانی شکست خورده، آمریکایی ها هم به خوبی می دانند که حضور بیشترشان در سوریه تنها به منافعشان ضربه می زند اما مطمئنا آنها منطقه را خالی نمی کنند و بر اساس سیاست همیشگی خود اینبار باز هم عراق را پایگاه نیروهای خود قرار می دهند. هر چند مقامات عراقی نیز باید تکلیف آمریکایی ها را روشن کنند.