به گزارش افکارنیوز،

 سید کمال سجادی سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری در واکنش به اظهارات اخیر وزارت خارجه فرانسه مبنی بر اینکه ایران باید فورا تمام فعالیت‌های مرتبط با موشک‌های بالستیک خود را متوقف کند، گفت: در طول مذاکرات برجام فرانسه نقش پلیس بد را بازی می‌کرد و اکنون هم دوباره همان نقش را به نوعی ایفا می‌کند.

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری تصریح کرد: دیپلمات‌های ما نباید به لبخند‌های اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها و وعده‌هایی که آنها می‌دهند، اعتماد کنند چراکه اگر به تاریخ مراجعه کنیم، می‌بینیم که اروپایی‌ها در بزنگاه‌ها و موقعیت‌های حساس به طرف آمریکایی‌ها رفتند و از آنها حمایت کردند.

سجادی گفت: آنها اول از سیاست‌های آمریکا و دوم از منافع خودشان حمایت می‌کنند، حتی اگر در مذاکرات وعده‌ای می‌دهند و یا سفر‌هایی به ایران دارند، اما خلف وعده آنها تمامی ندارد و این خلف وعده‌ها علی‌الدوام در طول رابطه با ایران ادامه دارد.

وی ادامه داد: صرف مذاکره با اروپایی‌ها ایرادی ندارد، اما اینکه دلخوش باشیم و برنامه‌های اقتصادی و سیاسی خود را به وعده‌های توو خالی اروپایی‌ها مخصوصا انگلیس و فرانسه موکول کنیم، اشکال دارد.

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری با بیان اینکه اروپایی‌ها سابقه بدی در وعده‌هایشان دارند، گفت: با وجود اینکه اروپایی‌ها می‌دانند مسئله دفاعی ما مسئله امنیتی و ملی کشور ماست و ما از آن نمی‌گذریم، اما بازهم آن را مطرح می‌کنند.

سجادی تاکید کرد: موشک‌های بالستیک ما ربطی به برجام و آنها ندارد، همان‌طور که موشک‌های بالستیک آنها به ما ربطی ندارد.

وی با بیان اینکه دخالت فرانسه در مسائل موشکی ما علامتی برای آمریکایی‌هاست، گفت: اروپایی‌ها می‌خواهند به آمریکایی‌ها نشان دهند که با آنها هستند؛ چرا که آمریکایی‌ها می‌خواهند ایران وسیله دفاعی نداشته باشد و از مسائل دفاعی خود دست بکشد.